Рада Європи хотіла порадити Шокіну розслідувати дії підлеглих, але утрималася від цього

Середа, 4 листопада 2015, 11:07

Під час складання підсумкового звіту Міжнародної дорадчої групи (МДГ) Ради Європи обговорювалася можливість того, що група надасть офіційні рекомендації через грубі порушення, допущені генеральною прокуратурою.

Про це розповів "Європейській правді" представник МДГ на умовах анонімності.

"У нас мандат передбачає можливість надання рекомендацій українській стороні. Я пропонував і ми обговорювали можливість того, щоби звернутися до генерального прокурора, рекомендувавши йому розпочати розслідування щодо явно незаконних дій його підлеглих.

Зокрема, йдеться про епізоди, коли кримінальне переслідування безпідставно закривалося", - розповіло Європейській правді джерело в МДГ.

Зрештою, ми узгодили інший варіант, коли прямих звернень не буде. Але якщо ГПУ не прореагує на звіт, в якому відкрити кричущі порушення закону – це буде ганебно", - додав співрозмовник.

Водночас, він визнав, що МДГ не має прямих важелів впливу на українську сторону, і рішення лишатиметься за Києвом.

Як повідомляла "Європейська правда", в середу в Києві було представлено звіт МДГ про розслідування подій в Одесі з наджорсткою критикою української правоохоронної системи.

"Європейська правда" також публікує повний текст підсумкової частини звіту МДГ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Контратака Земана: як проросійський президент занурює Чехію у політичну кризу

Хоча від парламентських виборів минуло більш ніж півтора місяця, новий уряд Чехії так і не зміг розпочати роботу. Ця пауза може тривати ще декілька місяців.

Добрива лише для себе: чи допоможе СОТ впоратися з новою світовою кризою

Найгірший сценарій, що загрожує світовій економіці, – ефект доміно. Це означає, що обмеження експорту добрив запровадять усі провідні виробники.

Вакцинуйся або плати: як Австрія першою в ЄС впроваджуватиме обов'язкове щеплення

Австрія стане першою країною в Європі, яка запровадить обов’язкову вакцинацію. Як це працюватиме і чи не порушуватиме це права людини?