Рада Європи: належного розслідування вини міліції в одеській трагедії не було

Середа, 4 листопада 2015, 10:42

Рада Європи вважає, що належного розслідування вини міліції, на якій лежить значна частини вини в одеській трагедії, проведено не було.

Про це йдеться у висновках, які зачитав голова Міжнародної дорадчої групи Ніколас Братца на прес-конференції в Києві.

"Масові заворушення загалом, як в частині дій співробітників міліції так і учасників цих заворушень, повинні розслідуватися органом, який є повністю незалежним від усіх осіб, що перебувають під слідством. МДГ не вважає, що Головне слідче управління МВС відповідає цьому критерію", - зазначено в звіті РЄ.

Крім того, в РЄ заявили про відсутність належного розслідування і вини пожежної служби.

"Хоча найближча пожежна частина перебувала менш ніж у п’яти хвилинах їзди від Куликового поля, перші пожежні машини прибули більше ніж за тридцять хвилин (після повідомлень на лінію 101)", - нагадують експерти РЄ.

В РЄ відзначили, що пожежна служба підпорядкована МВС і дії пожежників розслідували також в МВС.

"Рішення про передачу до МВС для подальшого розслідування  дій співробітників ДСНС порушує серйозне питання відсутності інституційної та практичної незалежності,  - зазначається в звіті. - Недоліки в розслідуванні дій співробітників ДСНС залишаються найбільш яскравим прикладом відсутності ретельності в розслідуванні...  

Це розслідування розпочалося лише в жовтні 2014 року, майже через півроку після подій, і лише за скаргою третьої особи. Два місяці потому виявилось, що ГУ МВС в Одеській області начебто не просунулося в розслідуванні справи ані на крок, у зв’язку з чим матеріали цієї справи були передані до ГСУ МВС".

Детальніше про звіт Ради Європи щодо розслідування Україною одеської трагедії читайте в статті "Європейської правди" "Звіт Ради Європи щодо одеської трагедії: "Чи здатне слідство знайти істину? Є сумніви".

Європейська правда також публікує повний текст підсумкової частини звіту МДГ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Тиск, і не тільки з Росії: хто та чому намагається зупинити реформу СБУ

Закон про СБУ досі оповитий теоріями змов, "зрадами" та взаємовиключними стереотипами. Сконцентруємося на тих нормах, що зараз викликають найбільше критики.

Кілька днів на роздуми для Путіна: деталі домовленості президентів США та РФ

Якими були результати останньої розмови президентів США та РФ? Чи дійсно Джо Байден відкинув усі вимоги Владіміра Путіна?

Нова вимога Путіна: що стало головним на переговорах лідерів США та РФ

Створення міфів і доведення їх до рівня майже релігії є однією з визначальних особливостей Росії. Схоже, те саме відбувається й зараз стосовно України та НАТО.