У відомстві Могеріні почали випускати контрпропаганду російською

П'ятниця, 15 січня 2016, 12:57

Черговий випуск огляду DisinfoReview, підготовлений у офісі верховного представника Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Федеріки Могеріні, в якому спростовуються міфи російської пропаганди, вийшов російською мовою.

Зокрема, черговий огляд присвячений практиці використання у РФ іноземних ЗМІ.

"Оскільки власні джерела Кремля викликають мало довіри, прокремлівські організації часто воліють використовувати сюжети "з Заходу" (така ж стратегія використовувалася Кремлем і в радянський період). Однак ці сюжети зазвичай виявляються "фейком" або спотворюють сенс тієї публікації, на яку посилаються", – наголошується у огляді East Stratcom Task Force, який вперше вийшов російською.

Нагадаємо, раніше Литва, Велика Британія, Данія та Естонія звернулися до Єврокомісії із закликом розробити план дій по боротьбі з російської пропагандистської кампанією.

Зокрема, у листі до Брюсселя пропонувалося створити в інтернеті платформу, на якій подавалася б інформація про брехню та маніпуляції, пропаганду, пропонувалося надавати підтримку ініціативам зі створення телеканалів, мережевих порталів, радіостанцій і друкованих ЗМІ російською мовою, заохочувати обмін продукцією всередині ЄС, пропонувати продукцію чинним російським ЗМІ.

Варто додати, що у березні 2015 року на засіданні Європейської ради високому представнику представити ЄС з питань зовнішньої політики було доручено розробити план дій на стратегічної комунікації в цілях усунення триваючої кампанії дезінформації з боку Росії.

У рамках реалізації цього плану від вересня 2015 року при відомстві Могеріні розпочала роботу група East Stratcom Task Force, в якій працюють десять штатних PR-фахівців з інститутів ЄС або прикомандированих державами-членами ЄС, і які готують регулярні огляди, у яких спростовуються дезінформацію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.