Посли G7: міжнародна спільнота буде пильно стежити за новими суддями ВСУ

П'ятниця, 24 листопада 2017, 14:33

Посли країн "Великої сімки" вважають, що процес відбору суддів до Верховного суду України був значно більш прозорим та конкурентним, ніж у попередні роки, що є ознакою прогресу у судовій реформі.

Про це йдеться у спільній заяві послів G7, оприлюдненій на сайті посольства Італії в Україні.

"Нові судді Верховного суду, призначені президентом Порошенком беруть на себе величезну відповідальність. Українські громадяни та міжнародна спільнота будуть пильно стежити за тим, як поводяться ці нові судді під час виконання своїх обов’язків та поза ними", - йдеться у заяві.

Посли закликали усіх новопризначених суддів виконувати свої зобов’язання щодо прозорості, незалежності, доброчесності та відданості принципам верховенства права.

"Ми закликаємо новопризначених суддів Верховного суду будувати довіру громадськості, ретельно вивчаючи доброчесність кандидатів під час виборів голови Верховного суду та голів його чотирьох палат", - йдеться у заяві.

У заяві відзначається, що результати відбору до Верховного суду вказують на потребу більш ретельного аналізу процедур для подальшого покращення, а також продовження співпраці з громадянським суспільством для підтримання конструктивного діалогу з усіма зацікавленими сторонами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Небезпечна Нормандія: хто та як тиснув на Єрмака під час зустрічі у Парижі

Формула "3+1", за якою Франція та Німеччина були на боці України, дала тріщину. Щоб уникнути найгіршого сценарію, Київ мусить діяти на упередження.

Павло Клімкін: Бліцкриг на всю Україну неможливий, але щодо Києва у Кремлі є сценарій

"Для Зеленського проблема номер один – це не постачання зброї. Головна мегазадача – це реальна експансія німецького бізнесу в Україну".

Більше підтримки для України: чого чекають від своїх урядів громадяни європейських країн

Чи готові західні лідери посилити дипломатію не самими лише санкціями, а й військовою підтримкою в разі найгіршого сценарію?