Глава МЗС Британії Борис Джонсон виявився нащадком "Базельської мумії"

Четвер, 25 січня 2018, 15:09

Вчені з швейцарського міста Базель розгадали давню загадку особистості муміфікованої жінки, тіло якої було знайдено під час ремонтних робіт в місцевій церкві.

Про це повідомляє ВВС.

Виявилося, що це далека родичка голови британського МЗС Бориса Джонсона. Якщо точніше, то його пра-пра-пра-пра-пра-пра-прабабуся.

Муміфіковане тіло знайшли в 1975 році під час ремонтних робіт в базельській церкві Барфюссер. Жінка була похована прямо перед вівтарем, явно добре харчувалася і носила одяг хорошої якості. Очевидно, це було тіло представниці багатої сім'ї Базеля.

Знайдена у Базелі мумія 

Ніякого надгробка, що вказував на її особистість, не було, але спеціальні тести дерев'яної труни показали, що поховання датується 16-м століттям.

Ще одна підказка: її тіло було пронизане ртуттю - стандартне лікування сифілісу з кінця 15-го до 19-го століття. Високотоксична ртутна обробка частіше вбивала, ніж лікувала, але саме ртуть зберегла її тіло.

Глава МЗС Британії Борис Джонсон 

Базель в XVI і XVII століттях був багатим торговим містом; його порт на річці Рейн був ключовим центром для перевезення товарів по всій Європі, як і сьогодні. Місцеві історики знали, що члени багатих сімей Базеля були поховані в церкві Барфюссер і навколо неї.

У 2017 році в архівах знайшли запис, що подібну мумію раніше знаходили лише одного разу, в 1843 році. Ці записи змусили істориків підозрювати, що похована жінка була членом добре відомої в Базелі сім'ї на прізвище Бішофф.

Використовуючи найсучасніші методи, вчені змогли витягти ДНК-матеріал з великого пальця мумії. Потім вони порівняли результати з ДНК живих нащадків родини Бішофф.

 

Результати свідчать про ймовірність 99,8%, що нащадки і мумія була з однієї і тієї ж материнської лінії.

Тепер вчені та історики були впевнені: знайдене тіло належить Анні Катаріні Бішофф. Вона народилася в Базелі в 1719 році і померла там же в 1787 році.

Як тільки її особа була встановлена, вчені змогли знайти нащадків Анни Катаріни по записах архівів. У неї було сім дітей. Одна з дочок вийшла заміж за Крістіана Хуберта Барона Пфеффеля фон Крігельштейна. Через п'ять поколінь Марі Луїза фон Пфеффель вийшла заміж за Стенлі Фреда Вільямса.

Їхня донька Івонн вийшла заміж за Османа Вілфреда Джонсона Кемаля, а їх син, Стенлі Джонсон, є батьком британського міністра закордонних справ Бориса Джонсона.

Сам Джонсон поки ніяк не відреагував на відкриття вчених.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua