Москаль каже, що для навчання угорської меншини потрібні особливі підходи

Понеділок, 26 березня 2018, 11:51

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль стверджує, що для угорської національної меншини на Закарпатті має бути застосований особливий підхід в освіті.

Про це він заявив у інтерв’ю "Українській правді".

Москаль пояснив, що вчителі, які проводять навчання угорською, не готові до викладання українською.

"Я розмовляв з викладачами, які всі предмети викладають угорською. Вони говорять, що не зможуть викладати алгебру, геометрію, фізику, хімію українською. Вони говорять, що краще поїдуть в Угорщину, бо там не вистачає вчителів, які поїхали в інші країни ЄС", - зазначив керівник області.

Москаль переконує, що угорці в цілому підтримують вивчення української мови.

"Угорці не проти того, що мають знати українську мову в Україні. Але мають бути особливі підходи до того. Угорці дуже бояться асиміляції.

Не можна вчити всіх за однією методикою. Ми хочемо в ЄС. Але якщо ви хочете туди прийти з однією українською мовою – це неправильно. Ура-патріоти кажуть: "Тільки українська!". Ви хочете жити в якомусь інкубаторі?", - заявив Москаль.

Читайте повне інтерв'ю: "Москаль: На Закарпатті ФСБ - як радіація. Ми їх не бачимо, а вони тут".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Україна змінює суддю в ЄСПЛ: головне про кандидатів, проблеми та процедуру

Суддя ЄСПЛ, призначений від нашої держави, братиме участь у розгляді всіх скарг, поданих проти нашої держави, а також міждержавних справ за позовами України до держави-агресора.

Більше безпеки, менше корупції: чому ЄС змінює свою думку щодо ядерної енергії

Найближчим часом ЄС може докорінно змінити свої підходи до ядерної енергетики. І це однозначно добра новина для України.

Почути Донбас: чого вимагає Україна на процесі в ЄСПЛ щодо злочинів Кремля

Ми прагнемо притягнути до відповідальності РФ за масові порушення прав людини на сході України та зупинити ці порушення...