"Венеціанка": Угорщина має скасувати суперечливі положення пакету законів "Стоп Сорос"

П'ятниця, 22 червня 2018, 16:59

Венеціанська комісія, експертний орган Ради Європи, у п’ятницю оприлюднила свою оцінку угорського суперечливого пакету законів "Стоп Сорос", у якій закликала Будапешт скасувати положення щодо нелегальної міграції, оскільки ці норми серйозно ускладнюють роботу неурядових організацій.

"Венеціанка" критикує так званий пакет законів "Стоп Сорос", схвалений угорським парламентом цього тижня, повідомляє прес-служба органу.

Парламент Угорщини в середу схвалив пакет законопроектів, які криміналізують частину допомоги нелегальним мігрантам.

Відповідно до ухваленого законодавства, окремими особам або групам, які допомагають подавати прохання про надання притулку мігрантам, що не мають права на захист, або які допомагають нелегальним мігрантам отримати статус для того, щоб залишитися в Угорщині, загрожує тюремне ув'язнення.

"Венеціанська комісія" вважає, що положення угорського законодавства несправедливо криміналізують організовану діяльність неурядових організацій, не пов’язану безпосередньо з матеріалізацією нелегальної міграції, включно з "підготовкою чи поширенням інформаційних матеріалів" чи "ініціювання запитів про надання притулку мігрантів".

Криміналізація такої діяльності, стверджують експерти "Венеціанки", перешкоджає наданню допомоги жертвам з боку неурядових організацій, непропорційно порушує їхні права, які гарантуються статтею 11 Європейської конвенції з прав людини та іншим міжнародним законодавством.

Окрім того, криміналізація діяльності з адвокації та агітації, відповідно до нового положення, є незаконним втручанням у свободу висловлювання, яка гарантується статтею 10 Конвенції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.