Атаку російських "тролів" на президента Італії розслідуватимуть як тероризм

Понеділок, 6 серпня 2018, 08:16

Розслідування атаки російської "фабрики тролів" у соцмережах на президента Італії Серджіо Маттареллу доручать фахівцям з боротьби з тероризмом.

Про це передає ANSA

6 серпня парламентський комітет Служби розвідки та безпеки (COPASIR) заслухає звіт директора італійської секретної служби DIS Алессандро Панси з приводу факту атаки у соцмережі Twitter.

Прокуратура Рима найближчими днями розпочне розслідування діяльності російської "фабрики тролів" (компанії IRA) проти президента Італії, після чого справу передадуть експертам з боротьби з тероризмом.

У ніч на 28 травня, за кілька годин після того, як президент Італії відмовився призначати євроскептика Паоло Савону міністром фінансів, проти нього здійснили масовану атаку у соцмережах.

Зокрема, у Twitter спостерігалася аномальна активність, коли протягом кількох хвилин було зроблено дописи проти Маттарелли з понад 400 профілів. Сліди усіх профілів вели до одного джерела – російської "фабрики тролів". У дописах президента Маттареллу, часто у вульгарній формі, закликали піти у відставку.

Після відмови президента Італії затверджувати кандидатуру Паоло Савони на посаду міністра фінансів, спроба партій "Ліга" та "Рух 5 зірок" сформувати уряд провалилася. Обидві партії відомі проросійською політикою. Обидві виступають проти санкцій ЄС щодо Росії і з'являються в підтримуваних Кремлем ЗМІ, зокрема на RT і Sputnik. 

Представники опозиційної італійської Демократичної партії вимагають заснувати парламентську комісію для проведення розслідування ймовірного впливу Росії на хід виборів шляхом поширення дезінформації. 

За повідомленням американського інформаційного сайту Fivethirtyeight.com, в Італії також діють російські Twitter-"тролі", відомі втручанням у виборчу кампанію в США і поширенням дезінформації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.