Опозиція Італії зажадала розслідування втручання Росії у вибори

Четвер, 2 серпня 2018, 18:18

Представники опозиційної італійської Демократичної партії вимагають заснувати парламентську комісію для проведення розслідування ймовірного впливу Росії на хід виборів шляхом поширення дезінформації.

Про це пише Virgilio.

З подібною ініціативою виступили депутати Демократичної партії Мікеле Анцальді (комітет з питань культури) та Кармело Мічелі (комітет з питань правосуддя).

"Італійський парламент повинен терміново дати зелене світло створенню комісії з розслідування фейкових новин. Те, що в Росії створена ціла машина з розповсюдження фальшивих новин, що працює проти Демократичної партії і на користь "Руху 5 зірок" і "Ліги", - дуже серйозний факт, який підтверджують відомості американських слідчих. Італійці мають право знати, чи їхньою думкою маніпулювали за допомогою механізмів пропаганди РФ", - йдеться у їхній заяві.

Напередодні на американському сайті FiveThirthyEight опублікували дані про те, що Twitter використовувався Москвою для пропаганди на користь "Руху "5 зірок" і "Ліги", які у підсумку набрали більшість голосів на парламентських виборах 4 березня і згодом сформували коаліційний уряд. Дані сайту спираються на розслідування спецпрокурора США Роберта Мюллера про те, що РФ вплинула на результат президентських виборів і була пов'язана з передвиборним штабом Дональда Трампа.

Представники США, зокрема колишній віце-президент Джо Байден, неодноразово заявляли, що Москва нібито намагається втручатися в політичні процеси в інших країнах, включаючи Італію.

Демократи, які перебували при владі протягом п'яти років з 2013 року, програли вибори 4 березня і зараз становлять опозицію коаліційному уряду "Ліги" і "Руху 5 зірок".

Раніше прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте заявив, що його уряд буде виступати за перегляд існуючого режиму антиросійських санкцій.

Віце-прем'єр Сальвіні заявляв, що хотів би бачити президента РФ Путіна в кріслі прем'єр-міністра Італії. Він неодноразово відвідував Росію і окупований Крим. Водночас він не вважає себе проросійським і відкидає підозри про те, що Росія допомогла йому перемогти на виборах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.