Опозиція Італії зажадала розслідування втручання Росії у вибори

Четвер, 2 серпня 2018, 18:18

Представники опозиційної італійської Демократичної партії вимагають заснувати парламентську комісію для проведення розслідування ймовірного впливу Росії на хід виборів шляхом поширення дезінформації.

Про це пише Virgilio.

З подібною ініціативою виступили депутати Демократичної партії Мікеле Анцальді (комітет з питань культури) та Кармело Мічелі (комітет з питань правосуддя).

"Італійський парламент повинен терміново дати зелене світло створенню комісії з розслідування фейкових новин. Те, що в Росії створена ціла машина з розповсюдження фальшивих новин, що працює проти Демократичної партії і на користь "Руху 5 зірок" і "Ліги", - дуже серйозний факт, який підтверджують відомості американських слідчих. Італійці мають право знати, чи їхньою думкою маніпулювали за допомогою механізмів пропаганди РФ", - йдеться у їхній заяві.

Напередодні на американському сайті FiveThirthyEight опублікували дані про те, що Twitter використовувався Москвою для пропаганди на користь "Руху "5 зірок" і "Ліги", які у підсумку набрали більшість голосів на парламентських виборах 4 березня і згодом сформували коаліційний уряд. Дані сайту спираються на розслідування спецпрокурора США Роберта Мюллера про те, що РФ вплинула на результат президентських виборів і була пов'язана з передвиборним штабом Дональда Трампа.

Представники США, зокрема колишній віце-президент Джо Байден, неодноразово заявляли, що Москва нібито намагається втручатися в політичні процеси в інших країнах, включаючи Італію.

Демократи, які перебували при владі протягом п'яти років з 2013 року, програли вибори 4 березня і зараз становлять опозицію коаліційному уряду "Ліги" і "Руху 5 зірок".

Раніше прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте заявив, що його уряд буде виступати за перегляд існуючого режиму антиросійських санкцій.

Віце-прем'єр Сальвіні заявляв, що хотів би бачити президента РФ Путіна в кріслі прем'єр-міністра Італії. Він неодноразово відвідував Росію і окупований Крим. Водночас він не вважає себе проросійським і відкидає підозри про те, що Росія допомогла йому перемогти на виборах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: