Посол у Німеччині: зупинити "Північний потік-2" можуть лише два шляхи

Вівторок, 4 вересня 2018, 11:12

Посол України в Німеччині Андрій Мельник вважає, що зупинити будівництво газопроводу "Північний потік-2" можливо лише двома способами – рішенням на рівні ЄС та американськими санкціями.

Про це дипломат заявив у інтерв’ю "Європейській правді".

Шанси ухвалити відповідне рішення на рівні ЄС Мельник оцінив як "невисокі". Більш реалістичним шляхом посол вважає запровадження американських санкцій.

"Другий шлях – це "булава" американських санкцій проти німецьких компаній, залучених до проекту.

За моїми оцінками, запровадження цих санкцій є дуже реалістичною перспективою, та це має для нас серйозні ризики, про які мало хто замислюється", - сказав Мельник.

За його словами, санкції США можуть викликати зворотню реакцію у ЄС стосовно санкційної політики і розмиття інструменту санкцій як такого. "А санкції для нас, як ви розумієте, це альфа і омега, це все, навколо чого будується взаємодія із союзниками стосовно Росії", - додав дипломат.

Читайте інтерв'ю "Європейської правди": "Посол у Німеччині: "Меркель голосувала за майбутнє членство України в НАТО і це рішення є на папері".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Розворот Орбана: як новий уряд та надзвичайний стан мають змінити курс Угорщини

Новий уряд та введення "воєнної надзвичайної ситуації" через Україну - це все про зміни, які в один день відбулися в Угорщині.

Ілюзія компромісу: чому поступки Путіну стануть поразкою Заходу. Відповідаємо New York Times

 Запитання від інших країн звучатиме жорстко: "Який сенс боротися за демократію та західні цінності, якщо Захід зрадив навіть Україну?"

Антиреформа СБУ: як парламент пропонує змінити контррозвідку та чим це небезпечно

Під приводом війни Верховній раді пропонують посилити СБУ додатковими повноваженнями без справжнього реформування.