Македонія офіційно стала Північною Македонією

Середа, 13 лютого 2019, 10:46

Уряд у Скоп’є 12 лютого офіційно повідомив про зміну назви Македонії на Республіка Північна Македонія.

Про це йдеться у повідомленні на сайті уряду Північної Македонії.

"Цим повідомляємо, що станом на сьогодні, 12 лютого 2019 року, Заключна угода для розв'язання розбіжностей, описаних в резолюціях Ради Безпеки ООН 817 (1993) та 845 (1993) про припинення дії тимчасової угоди 1995 року та встановлення стратегічного партнерства між сторонами, була належним чином опублікована міністерством закордонних справ у офіційному бюлетені", - йдеться у повідомленні.

З публікацією в офіційному бюлетені поправки до Конституції, за якими назва країни змінюється на Північна Македонія, набули чинності.

Посли країн-членів НАТО у середу, 6 лютого, підписали протокол про приєднання Македонії до Альянсу. Тепер його має ратифікувати кожна країна-член блоку.

Греція роками блокувала членство Македонії у НАТО, вважаючи, що її назва містить територіальні претензії. Угоду між Скоп’є і Афінами про зміну назви уклали в червні 2018 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Євроінтеграція від Джонсона: що може стояти за новою ініціативою Британії

Це не перша спроба Великої Британії зібрати навколо себе групу країн, зробивши з них альтернативу Євросоюзу. Та чи потрібно це Україні?

Наближення до Шенгену: що дасть Україні спільний з Польщею контроль за кордоном

Україна може отримати шанс скоротити черги на кордоні з усіма своїми сусідами-членами Шенгену і стати на крок ближчою до безбар’єрної Європи.

Ірландський глухий кут: як Борис Джонсон створив проблему для Британії та ЄС

Британці практично йдуть на свідому погрозу порушити міжнародне право заради уникнення конфлікту в Північній Ірландії.