Євродепутати запитали ЄК про відсутність Росії у списку країн відмивання грошей

П'ятниця, 22 лютого 2019, 17:55

Понад 40 євродепутатів підписали лист до Європейській комісії, який містить запитання, чому Росію не внесли до списку країн, що ведуть недостатню боротьбу з відмиванням грошей.

Про це пише PolskieRadio24. 

Ініціатором листа на ім'я єврокомісара з питань юстиції Віри Юрової є голландська євродепутатка Марієт Шааке. Йдеться про список з 23 країн, опублікований минулого тижня, які, на думку Єврокомісії, становлять загрозу через недостатню боротьбу з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму. До нього потрапили Афганістан, Саудівська Аравія, Багами, Іран, Ірак, Лівія, Панама, Сирія та Віргінські острови США.

Члени Європарламенту запитали Європейську комісію, якими критеріями вона керувалася, якщо не включила Росію до списку, і чи не побоюється, що таке рішення може бути розцінене як прийняття відмивання грошей.

Вони також запитали, чи при формуванні списку розглядалися політичні умови, і якщо так, то які. Євродепутати також нагадали про участь багатьох високопоставлених чиновників російського уряду в різних системах відмивання грошей.

Вони нагадали, серед іншого, про один з найбільших скандалів в європейському банкінгу за участю данського банку Danske Bank, чий естонський філіал здійснив багато операцій для клієнтів з Росії на суму близько 200 млрд євро. Данські та британські ЗМІ повідомили, що естонське відділення могло бути використано членами родини президента Росії Владіміра Путіна та ФСБ РФ. 

Внесення до чорного списку ЄС країн, які недостатньо борються з відмиванням грошей, пов'язане не тільки з втратою іміджу, але й перешкоджає фінансовому співробітництву з блоком. Європейські банки зобов'язані здійснювати суворіші перевірки платежів з країн, внесених до переліку. 

Протягом наступних тижнів Європейський парламент і держави-члени повинні затвердити або відхилити список.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.