Українська делегація звинуватила голову ПАРЄ у порушенні процедур на користь росіян

Понеділок, 24 червня 2019, 14:54

Українські депутати, що є членами ПАРЄ, висувають офіційні звинувачення в узурпації влади на адресу голови ПАРЄ, швейцарки Ліліан Морі Паск’є, яка просуває ідею повернення Росії до асамблеї.

Про це повідомляє зі Страсбурга кореспондент "Європейської правди".

Проблема виникла під час затвердження порядку денного ПАРЄ на поточній сесії, в який додали пункти, що мають на меті знаття з Росії санкційного тиску у асамблеї. Всі пропозиції українських та дружніх до них депутатів відхилялися, при цьому головуюча щоразу підкреслювала, що зміни до порядку денного ухвалюються лише 2/3 голосів.

Дискусія щодо пунктів порядку денного тривала довше, ніж очікувалося, через що майже не лишилося часу на урочистий пункт порядку денного, який мав назву "відзначення 70-річного ювілею Ради Європи". Морі Паск’є запропонувала перенести його на наступну сесію, на жовтень, однак для затвердження її пропозиції виявилося досить простої більшості.

Цей інцидент викликав суперечку.

Українські та британські депутати виступили проти, вимагаючи дотримання процедури, але голова заявила, що не бачить порушень у скасуванні урочистої події без дотримання правил.

І хоча спірний пункт порядку денного не пов’язаний із росіянами, українські депутати вважають, що Морі Паск’є відійшла від процедури, щоби наблизити їх повернення.

"У проросійських сил є таке сильне бажання швидко затягнути російську делегацію до ПАРЄ, що вони пішли на пряме порушення", - заявив Борислав Береза. "Одного президента ПАРЄ, Педро Аграмунта, ми вже знесли за порушення правил Асамблеї. Його наступниця пішла тим самим шляхом", - нагадав він.

Із Аграмунтом французьку дипломатку порівняв також Володимир Ар’єв. Він також повідомив "Європейській правді", що на цій підставі вимагатиме відсторонення голови ПАРЄ від ведення сесії.

"Зараз звернемося до регламентного комітету і вимагаємо зустрічі з нею. Будемо вимагати, щоб вона не вела засідання до отримання висновків профільного комітету", - заявив депутат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Питання на сотні мільярдів: як ЄС планує відновити та модернізувати Україну

ЄС окреслив рамки, яким чином планує організувати допомогу Україні та яких кроків від Києва він чекає у відповідь.

Рятівники Путіна: що не так зі спробами Заходу "зберегти обличчя" агресора

Рятуючи обличчя Путіна, західні політики ризикують втратити власні. Телефонні дзвінки до Путіна перешкоджають і стратегічній меті – відновленню миру.

Втеча бізнесу: як переконати українські компанії не переїжджати до ЄС

Країни ЄС вже пропонують українському бізнесу програми, щоб перевести до них своє виробництво. Що має робити Україна, щоб зберегти компанії?