Албанія може втратити безвіз з ЄС: Єврокомісія проведе оцінку

Понеділок, 3 червня 2019, 13:53

Європейська комісія підтвердила, що отримала від Нідерландів звернення з проханням переглянути безвізовий режим з Албанією через побоювання у зв’язку з загрозою албанської організованої злочинності.

Як повідомляє "Європейська правда", про це у понеділок на брифінгу для журналістів в Брюсселі повідомила речниця ЄК Наташа Берто.

"Так, ми можемо підтвердити, що Європейська комісія отримала повідомлення від Нідерландів стосовно Албанії у контексті застосування механізму призупинення дії безвізового режиму", - сказала вона.

Читайте також
За майже 2 роки безвізом з ЄС скористалися понад 2 млн українців

"Надалі комісія ретельно оцінить зміст повідомлення відповідно до процедури та ґрунтуючись на відповідних даних і наявній інформації стосовно конкретних обставин. Наступним кроком стане інформування з нашого боку Європарламенту та Ради ЄС. Потім вони нададуть свою оцінку та аналіз… Будь-які кроки до ініціювання процедури призупинення безвізу мають слідувати після ретельної оцінки та аналізу", - додала вона.

Комісія, за правилами, має на вивчення повідомлення від Нідерландів місяць. Лише після цього може бути ухвалене рішення, чи відбирати безвіз у Албанії.

За словами Берто, це вперше в історії Єврокомісія отримує звернення з боку держави-члена про призупинення безвізу з третьою країною.

У квітні парламент Нідерландів проголосував за рішення доручити уряду звернутися до Брюсселя із вимогою відновлення візового режиму для громадян Албанії, який був скасований у 2010 році. Депутати мотивували таке рішення тим, що тільки так можна боротися з кримінальними албанськими бандами у Нідерландах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Заступник генсека НАТО: Я чую в Україні критику на адресу Альянсу, і вона необґрунтована

Мірча Джоане: "Є залежність між вступом України до ЄС та до Альянсу... Зброя радянських часів вже закінчилася, далі – натівські зразки..."

Точка неповернення: як Україна остаточно змінила стратегію у відносинах із Грузією

Стан відносин України та Грузії зараз на найнижчому рівні з відновлення незалежності у 1991 році.

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.