Євродепутати визначились, яким бачать майбутній закон ЄС про онлайн-платформи

Середа, 21 жовтня 2020, 12:27

Депутати Європарламенту 20 жовтня більшістю голосів підтримали три документи, які окреслюють їхні побажання щодо майбутнього закону ЄС про діяльність онлайн-платформ.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Euractiv.

2 грудня Єврокомісія готується оприлюднити Акт про цифрові послуги (Digital Services Act), що відображатиме спробу ЄС краще врегулювати роботу цифрових сервісів, охопивши усі аспекти цієї сфери. Документи, підтримані євродепутатами, не є юридично зобов’язуючими, але окреслюють позицію парламенту про те, якими мають бути вимоги до онлайн-гігантів.

Читайте також
Ірландський регулятор розслідує, чи виконує Instagram вимоги щодо персональних даних неповнолітніх

Зокрема, йдеться про можливу заборони таргетованої реклами, створення процедури для скарг на нелегальний контент та боротьби з шахрайськими пропозиціями.  

У тексті зазначається, що таргетована реклама має краще контролюватися і стати менш нав’язливою, а у перспективі, можливо, повністю потрапити під заборону.

Також пропонують зобов’язати платформи дати можливість користувачам користуватися сервісами анонімно, а також - ретельніше виявляти і прибирати пропозиції шахраїв, наприклад, тих, які продають небезпечні або контрафактні товари. 

Про останню проблему неодноразово згадувала і профільний віцепрезидент Єврокомісії Маргрете Вестагер, тож така вимога, ймовірно, вже є у проєкті. 

Окрім того, депутати підтримали пропозицію розділяти "шкідливий" та "нелегальний" контент і застосовувати до них різні процедури.

Це відповідає і позиції онлайн-гігантів, як Google, Amazon, Facebook та Apple.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?

Антизахідна Грузія: як офіційне Тбілісі йде на конфлікт із США та ЄС

Вже зараз є всі підстави припускати, що на наступних парламентських виборах у Грузії антизахідна риторика буде присутня набагато ширше, аніж досі.