Заморська територія Франції проведе другий референдум про незалежність

Субота, 3 жовтня 2020, 15:46

У Новій Каледонії вдруге за два роки відбудеться референдум з питання про незалежність від Франції. 

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на RFI.

У листопаді 2018 року 56,7% жителів тихоокеанського архіпелагу проголосували проти незалежності. 

У неділю, 4 жовтня, вони знову дадуть відповідь на питання: "Чи бажаєте ви, щоб Нова Каледонія отримала повний суверенітет і стала незалежною?". 

У референдумі можуть взяти участь близько 180 тисяч місцевих жителів.

Читайте також
"Слуга народу" проти Макрона: як заморські території Франції ведуть боротьбу за незалежність

Нова Каледонія - архіпелаг з десятків островів в південній частині Тихого океану, за 15 тисяч кілометрів від Парижа, що увійшов до складу Французької імперії в 1853 році. З 1998 року є особливим адміністративно-територіальним утворенням Франції. 

Нумейська угода 1998 року передбачає до трьох референдумів з питання про самовизначення Нової Каледонії. Другий і третій референдуми можуть бути організовані, якщо на першому місцеві жителі висловляться проти незалежності.

Якщо і цього разу прихильники незалежності не отримають перемоги на референдумі, не виключено, що через два роки буде організований третій референдум.

Експерти вважають, що цього разу знову переможуть прихильники збереження Нової Каледонії у складі Франції, бо два роки - занадто маленький термін, щоб на островах значним чином змінилися настрої. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.