Рада ЄС схвалила кроки для створення ринку "зеленого" водню у Європі

П'ятниця, 11 грудня 2020, 16:54

Рада ЄС схвалила спільний висновок щодо кроків, які необхідно здійснити для створення у Європі ринку "зеленого" водню, що має допомогти блоку досягти своєї мети щодо "нульових" викидів парникових газів до 2050 року. 

Як пише "Європейська правда", про це йдеться в офіційному пресрелізі. 

У висновках містяться політичні рекомендації щодо впровадження Водневої стратегії ЄС, презентованої у липні 2020 року. 

Читайте також
Захищатися від ЄС чи діяти разом: як Україні готуватись до нових вимог Green Deal

Міністри зазначають, що водень, особливо з відновлюваних джерел, є ключовим інструментом для того, щоб досягти екологічних цілей ЄС, а також для економічного відновлення після кризи внаслідок епідемії коронавірусу.

"Щоб це відбулося, водневий ринок ЄС має суттєво зрости і стати більш конкурентоспроможним та привабливим для інвестицій", - зазначають у висновку.

Єврокомісію просять прописати шляхи досягнення цілей, викладених у водневій стратегії, зокрема про встановлення у ЄС щонайменш 6 ГВт електролізерів у 2020-2024 роках, та 40 ГВт до 2030 року. 

Міністри закликають створити умови, які заохочуватимуть інвестиції у сфери, що сприятимуть зменшенню парникових викидів, та переглянути для цього діючу схему "торгівлі викидами" та правила державної допомоги компаніям. 

Приватні інвестиції рекомендують заохочувати також через інструменти й фонди ЄС, такі як Європейський інвестиційний банк та механізм Connecting Europe.


Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua