Група євродепутатів запропонувала видворити російських дипломатів при ЄС

Четвер, 29 квітня 2021, 11:14

Понад 70 депутатів Європейського парламенту направили лист високому представнику Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозепу Боррелю, запропонувавши видворити з Брюсселя російських дипломатів, акредитованих при ЄС.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на портал ERR.

У ролі ініціатора акції виступив депутат Європарламенту від Естонії Ріхо Террас.

За його словами, за допомогою цього заходу ЄС продемонструє свою солідарність з Чехією, яка постраждала від дій диверсантів, які імовірно працювали під прикриттям російської дипмісії в Празі.

"Серед дипломатів Російської Федерації, акредитованих в Брюсселі, є велика кількість співробітників розвідки, особистості яких повинні бути відомі європейській владі. Оскільки нещодавно стало відомо, що російські агенти влаштували вибух в Європі, в результаті якого загинули два громадянина країн-членів Європейського союзу, ми не можемо просто похитати головою, але повинні відреагувати на такий акт рішучими кроками ", - заявив Террас.

Політик уточнив, що його ініціативу підтримали в тому числі ще троє депутатів Європарламенту від Естонії - Андрус Ансіп, Свен Міксер і Яак Мадісон.

В цілому заклик Терраса підписали понад 70 депутатів Європарламенту від шістнадцяти країн.

У Європейському союзі є постійне представництво Російської Федерації, в якому працюють більше 60 російських дипломатів.

Висилка російських дипломатів може бути ініційована високим представником Євросоюзу Жозепом Боррелем, але остаточне рішення буде приймати Рада Євросоюзу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Як російсько-українська війна змусила Японію відновити конфлікт з РФ

Невирішені територіальні суперечки з РФ, найвищий рівень підтримки України та допомога, заради якої довелося переступати через власні принципи – все це про Японію. 

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.

Ракети для Лукашенка: що стоїть за заявами Мінська про війну із Заходом

Заяви Лукашенко про купівлю у РФ ракетних комплексів "Іскандер" та С-400 можуть втягнути Білорусь у війну з Україною.