З конституції Білорусі хочуть вилучити положення про нейтралітет країни

Середа, 11 серпня 2021, 14:53

Конституційна комісія Білорусі запропонувала прибрати з Основного закону положення про нейтралітет країни.

Про це заявив голова комісії і голова Конституційного суду Білорусі Петро Міклашевич, повідомляє "Європейська правда".

"Це положення в чинній конституції є. З огляду на реальну дійсність, оскільки Республіка Білорусь є членом ОДКБ і фактично входить у військово-політичний блок, треба привести положення конституції у відповідність до об'єктивної реальності", - цитує Міклашевича білоруське державне агентство БЕЛТА.

Читайте також
Україна викликала до МЗС главу посольства Білорусі після заяв Лукашенка

Він зазначив, що при цьому комісія пропонує на конституційному рівні закріпити положення, що з території Республіки Білорусь не буде ніяких загроз іншим державам.

"А для захисту суверенітету і територіальної цілісності відповідно до міжнародних договорів Республіка Білорусь буде використовувати колективну оборону", - сказав Міклашевич.

Референдум щодо поправок до конституції в Білорусі планують на початку 2022 року.

Вже оприлюднений проєкт конституційних змін не містить значного перерозподілу владних повноважень від президента до парламенту та Кабміну, як про це анонсувалося, та не передбачає створення посади з особливими повноваженнями, з якої у разі складання президентських повноважень Лукашенко міг би й надалі контролювати ситуацію в країні. Детальніше про це у статті: Рік, що змінив Білорусь: куди прийшов та на чому тримається режим Лукашенка

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Угода, що розлютила Макрона: як США та союзники змінюють світову систему безпеки

Безпекова угода США, Британії та Австралії спричинила скандал у трансатлантичній спільноті та стала викликом амбіціям Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Східний фланг НАТО: як Румунія шукає інструменти для стримування РФ

Румунія однією з перших держав регіону відчула небезпеку від РФ, почавши вибудовувати систему противаг російському впливу.

Газовий шантаж Путіна: серйозно, проте Україна має шанси на перемогу

Серйозність ситуації на газовому ринку не означає неминучість програшу. Україна може зберегти транзит, завантажити ГТС і при цьому значно знизити ціни.