Канада розширює свою військову навчальну місію в Україні та надає додаткову допомогу

Четвер, 27 січня 2022, 07:57

Канада продовжує та посилює свою військову навчальну місію Unifier в Україні, загалом кількість військових може бути збільшена удвічі.

Як повідомляє "Європейська правда", про це оголосив прем’єр-міністр Джастін Трюдо.

"Сьогодні я анонсував збільшення підтримки для України… Канада разом з її демократичними союзниками підтримує Україну. Все, що ми робимо, вмотивоване нашим прагненням деескалації та дипломатичної розв’язки", - зазначив Трюдо.

В офіційному комюніке повідомляють, що для невідкладної підтримки України та розширення місії виділяють 340 млн доларів. 

"Найближчими днями до України прибудуть додаткові 60 військовослужбовців, приєднавшись до 200 чоловіків і жінок, які вже на місці. Загалом чисельність місії може бути збільшена до 400 канадських військових. Розширення канадської військової присутності на підтримку України забезпечить продовження посиленого військового навчання і наставництва від канадських військових для українських до кінця березня 2025 року… Продовження і розширення операції UNIFIER доповнить дипломатичні зусилля Канади задля стримання та деескалації триваючих агресивних та дестабілізаційних дій Росії в та довкола України", - зазначає оборонне відомство.

Канадські військові, на додачу, співпрацюватимуть з Україною у сфері розвідки і кібербезпеки. 

На додачу, Канада надає 50 млн доларів на "розвиток і гуманітарну допомогу, а також додаткову підтримку Операційної програми задля миру й стабілізації, щоб підтримати реформи в оборонному секторі України та покращити спроможності інституцій безпекової сфери. Канада також надаватиме Україні нелетальне військове обладнання", - зазначає міноборони.  

Канадський уряд, крім того, створить спеціальну робочу групу на базі МЗС для координації дій усіх урядових відомств у питаннях, що стосуються підтримки України. Дипломатичну команду додатково посилять фахівцями з реформ оборонного сектору та демократичного врядування, менеджменту конфліктів, консульських послуг тощо. "З цими додатковими ресурсами як в Оттаві, так і посольстві у Києві, Канада зможе продовжувати реагувати на триваючу ситуацію", - зазначають у повідомленні. 

З 2015 року канадські військові провели навчання для близько 33 тисяч українських військових, а також долучалися до підтримки реформ в оборонному секторі, у тому числі й у сфері цивільного нагляду у цій сфері. 

Як зазначає канадське CBS, Джастін Трюдо на брифінгу захищав рішення уряду не надавати летальну зброю, наголосивши, що Канада прагне дипломатичної розв’язки, а її тренувальна місія в Україні - "найкращий спосіб, як Канада може допомогти". В опозиції відреагували на це критичною заявою.

Нелетальне обладнання, яке планують надати - засоби захисту для військовослужбовців, металодетектори, прилади нічного бачення, тактичні аптечки і техніка для спостереження. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Гарантії безпеки дорогою до НАТО: що у Зеленського хочуть запропонувати Заходу

В Офісі президента шукатимуть оптимальну для України модель безпекових гарантій. Це буде не альтернатива НАТО, а лише гарантії на період, поки країна не стала членом Альянсу.

Україна повертається до НАТО. Як саміт у Мадриді змінив ставлення до Альянсу

Під час саміту в Мадриді ми стали свідками зміни ставлення до НАТО з боку офіційного Києва. І для цього є підстави...

В ЄС без розчарувань: як Польща може допомогти подальшій євроінтеграції України

Польща допомогла Україні отримати статус кандидат у члени ЄС. Проте справжні виклики ще попереду.