Рада ЄС затвердила нові санкції проти РФ і Білорусі: деталі

Середа, 9 березня 2022, 16:20

Рада ЄС затвердила нові секторальні санкції проти РФ та Білорусі за збройну агресію проти України.

Про це йдеться у заяві, що є у розпорядженні "Європейської правди".

"Цими додатковими секторальними санкціями ми надсилаємо потужний сигнал: неспровокована і необгрунтована збройна агресія проти України режиму Путіна за підтримки Лукашенка буде коштувати їм дорого. Ми закриваємо прогалини запроваджених раніше санкцій і застосовуємо нові заходи проти фінансового сектора Білорусі", - заявив головний дипломат ЄС Жозеп Боррель. 

Зокрема:

- обмежується доступ до SWIFT трьох білоруських банків - "Білагропромбанку", "Дабрабит" і "Банку розвитку" та їхніх білоруських дочірніх компаній;

- забороняються транзакції з Центральним банком Білорусі, пов’язані з управлінням резервами або активами та надання держфінансування для торгівлі або інвестицій у Білорусі;

- забороняється лістинг та послуги щодо акцій білоруських держпідприємств на торгових майданчиках ЄС з 12 квітня 2022 року;

- забороняється розміщення депозитів у понад 100 000 євро від громадян або резидентів Білорусі у Євросоюзі, ведення рахунків білоруських клієнтів центральними депозитаріями цінних паперів та продаж номінованих у євро цінних паперів білоруським клієнтам; 

- забороняється ввезення євро готівкою у Білорусь. 

Запроваджуються обмеження на експорт до Росії товарів, пов’язаних з морською навігацією та радіокомунікацією

Великий бізнес і члени Ради Федерації: у ЄС показали список 160 росіян, на яких розширили санкції

Зокрема, таке обладнання буде заборонено продавати, постачати, передавати чи експортувати напряму або опосередковано будь яким фізичним чи юридичним особам в РФ, для використання у Росії або на кораблях, що ходять під російським прапором. 

Також розширюють список підсанкційних юридичних осіб та організацій, на яких поширюються обмеження щодо інвестицій, цінних паперів, інструментів грошового ринку та кредитів. 

Також уточнили поняття "переказних цінних паперів", щоб охопити криптоактиви. 

Документи, що надають санкціям чинності, невдовзі опублікують в Офіційному журналі ЄС.

Як повідомлялося, у проєкті заяви лідерів ЄС, яку мають схвалити цього тижня, йдеться про готовність блоку застосувати нові санкції проти Росії; про надання Україні статусу країни-кандидата не згадують.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рік після Афганістану: що змінила найбільша зовнішньополітична поразка Джо Байдена

Рік тому Сполучені Штати розпочали виведення своїх останніх військових з Афганістану. Це рішення вплинуло не лише на регіон, але й на США та навіть на Україну.

Мир на умовах Туреччини: як Україні реагувати на тиск щодо нових переговорів з РФ

Події, які відбуваються в Криму, стають також частиною нашого переговірного процесу з Туреччиною та РФ ще до того, як він формально розпочався.

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.