ЄС запропонує відмовитися від російської нафти до кінця року - Bloomberg

Субота, 30 квітня 2022, 17:51

Європейський Союз має намір запропонувати заборону на російську нафту до кінця року, а до цього поступово вводити обмеження на імпорт.

Про це пише Bloomberg із посиланням на джерела, повідомляє "Європейська правда".

За даними видання, ЄС також наполягатиме на відключенні більшої кількості банків з Росії та Білорусі від міжнародної платіжної системи SWIFT, у тому числі Сбербанку.

Раніше США та Великобританія вже ввели санкції проти Сбербанку, найбільшої фінансової установи Росії.

За словами співрозмовників, рішення про нові санкції може бути прийняте вже наступного тижня на зустрічі послів ЄС. Запропоновані заходи, які складуть шостий пакет санкцій, ще не були офіційно запропоновані та можуть змінитися до того, як це станеться.

Санкції ЄС вимагають підтримки всіх 27 держав-членів, і кілька країн, таких як Угорщина, тривалий час чинили опір заходам, спрямованим проти російської нафти. Цього тижня агентство Bloomberg повідомило, що Німеччина, яка раніше була проти, висловила свою згоду на поступову заборону.

Інші варіанти, що обговорювалися для скорочення доходів Росії від нафти, включали обмеження цін, спеціальні механізми оплати та тарифи. Білорусь буде включена в пакет за її роль у сприянні російському вторгненню, зокрема як плацдарм для військ на початку наступу.

ЄС також розглядає можливість різного поводження з нафтою, що відправляється танкерами та трубопроводами, причому в останньому випадку легше запровадити санкції, кажуть джерела.

Заходи спрямовані на те, щоби максимально вдарити по російських доходах від експорту нафти, не викликаючи потрясінь на світових ринках. Сплеск цін на нафту може збільшити доходи Москви від продажу, а не бути покаранням.

За даними Центру досліджень у галузі енергетики та чистого повітря, ЄС імпортував з Росії викопне паливо на суму близько 44 мільярдів євро з того часу, як вона вторглася в Україну.

В рамках нового пакету санкцій також обговорюються обмеження на консультаційні та хмарні послуги, а також купівлю нерухомості.

Також може бути більше окремих санкційних списків, включаючи військових, бізнесменів, а також тих, хто вважається відповідальним за воєнні злочини, скоєні російськими військами в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.