Посольство Росії в Польщі скасувало заплановані широкі святкування 9 травня: боїться "насильства"

Субота, 7 травня 2022, 19:26

Посольство РФ у Польщі заявило, що "змушене обмежити" формат заходів 9 травня після "валу закликів в інтернеті до протестних акцій аж до фізичного насильства".

Заяву російського посла у Варшаві наводить підконтрольне Кремлю агентство "РИА Новости", пише "Європейська правда".

Сергєй Андрєєв заявив, що російські дипломатів, мовляв, захищені імунітетом, "але наші польські друзі та співвітчизники ризикують тим, що їх під надуманим приводом можуть притягнути до відповідальності".

Посол України обурений забороною української символіки на заходах 8-9 травня в Берліні

"Ми ухвалили рішення у запланованому форматі захід не проводити", - сказав Андрєєв.

Тому 9 травня посол із дружиною та старшими дипломатами у понеділок прийдуть на цвинтарі радянських воїнів та покладуть вінок на відзначення Дня Перемоги. Інших заходів не буде.

Як повідомив раніше мер Варшави  Рафал Тшасковський, російське посольство мало намір організувати святкування Дня Перемоги 9 травня і звернулося до МЗС Польщі за сприянням, але отримало "негативну реакцію".

За його словами, він сам категорично проти будь-яких святкувань росіян.

"Жодна польська установа не повинна бути задіяна у цій ініціативі. Більше того, її слід було б заборонити. У Варшаві не має бути місця для святкування агресора", - заявив Тшасковський.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Як українка стала активісткою року в Польщі. Історії про "кров", посла РФ та блокаду кордону

Наталія Панченко: "Поліції я офіційно оголосила, що це спонтанне мирне зібрання... Згодом проти нас почали замовляти тітушок".

Допомога Путіну під маскою екології: що не так з ініціативою Єврокомісії

Вже 6 липня Європейський парламент голосуватиме за ініціативу визнати проєкти будівництва газових та атомних електростанцій як "зелених" та екологічних.

Канадський прецедент: як конфісковані російські активи будуть передані Україні

Канада першою із західних країн законодавчо прописала можливість використовувати на підтримку України конфісковані російські активи, що потрапили під санкції через війну.