Дві треті європейців позитивно оцінюють членство в ЄС – опитування

Середа, 22 червня 2022, 13:39

65% жителів Європейського Союзу вважають, що членство їхніх країн у ЄС є хорошою річчю – це найвищий з 2007 року результат.

Як повідомляє "Європейська правда", про це свідчить останнє опитування Євробарометру, здійснене на замовлення Європарламенту і оприлюднене у середу.

Членство в ЄС позитивно оцінює відносна більшість жителів усіх держав-членів за винятком Греції та Словаччини – там більшість назвала його "ані добрим, ані поганим".

Найбільше з останнього опитування, що відбулося наприкінці 2021 року, показник позитивного ставлення до членства в ЄС зріс у Литві (+20%), Мальті (+12%) та Естонії (+9%).

52% європейців також позитивно сприймають ЄС – проти 12%, які ставляться негативно. Це також найвищий з 2007 року показник. Найбільше прихильників ЄС – в Ірландії (76%), а найменше – у Греції (32%).

Позитивно до Росії в ЄС ставляться лише 10% жителів (у 2018 році було 30%), до Китаю – 22% (було 36%). Натомість найпозитивніше в європейців ставлення до Великої Британії – 65% (проти 64% у 2018 році) та США – 58% (проти 45%).

Війна в Україні також вплинула на сприйняття європейцями власного життя: 61% респондентів вважає, що їхнє життя зміниться, і лише 37% переконані, що житимуть так, як і раніше.

Крім того, 80% жителів ЄС підтримують санкції проти Росії, а більшість населення 22 держав-членів задоволені відповіддю Брюсселя на російську агресію в Україні.

Опитування відбулося протягом 19 квітня – 16 травня 2022 року серед 26 578 жителів 27 держав-членів ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?

Антизахідна Грузія: як офіційне Тбілісі йде на конфлікт із США та ЄС

Вже зараз є всі підстави припускати, що на наступних парламентських виборах у Грузії антизахідна риторика буде присутня набагато ширше, аніж досі.