Швеція представила новий антитерористичний закон на тлі опору Туреччини її вступу в НАТО

Четвер, 2 лютого 2023, 13:31

Уряд Швеції вийшов з пропозицією нового закону про заборону діяльності, яка підтримує терористичні організації, на тлі гальмування процесу вступу в НАТО  через заперечення Туреччини.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомило агентство Bloomberg.

Закон розроблявся п'ять років і має дати скандинавській країні новий інструмент для протидії заявам Туреччини про те, що вона робить недостатньо для боротьби з тероризмом, а тому підтримка вступу в НАТО неможлива.

Закон набуде чинності 1 червня - одразу після турецьких виборів, які розглядаються як переломний момент у цьому процесі. 

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, як вважають, використовує це питання як засіб для збору голосів виборців, а також як спробу підштовхнути союзників по НАТО до співпраці з його країною в боротьбі з тероризмом.

За словами міністра юстиції Гуннара Строммера, який представив законопроєкт у четвер у Стокгольмі, участь у терористичній організації з метою сприяння, посилення або підтримки відповідного угруповання буде заборонена.

"Це далекосяжний закон, який охоплює практично всі випадки участі в такого роду діяльності. Чинний закон вимагає, щоб діяльність була пов'язана з певним терористичним актом, щоб вважатися незаконною, але цей закон зосереджений на участі, що робить його набагато ширшим і сильнішим", - сказав Строммер.

Закон ґрунтується на конституційних поправках, які набули чинності 1 січня, і є кульмінацією багаторічної роботи над посиленням законів про тероризм. Законодавча робота почалася після того, як у 2017 році вантажівка протаранила головну пішохідну торгову вулицю Стокгольма, вбивши п'ятьох людей.

Пропозиція з'явилася в той час, коли зусилля Швеції та Фінляндії приєднатися до НАТО були заблоковані відмовою Туреччини ратифікувати їхні заявки на членство в Альянсі. 

Туреччина спочатку зосередила свою критику на тому, що вона вважала недостатніми зусиллями по боротьбі з терористичними угрупованнями. 

Але тепер риторика Ердогана більше зосередилася на інциденті, коли данський ультраправий активіст Расмус Палудан спалив перекладену копію Корану біля посольства Туреччини в Стокгольмі. 

Цей крок підштовхнув Ердогана виключити підтримку заявки Швеції на вступ до НАТО, і в четвер турецький президент назвав цей інцидент "злочином на ґрунті ненависті".

Читайте також: Шантаж "терористами": чи дасть Ердоган дозвіл на вступ до НАТО Швеції та Фінляндії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: