Кандидатом у прем’єри Болгарії висунуть єврокомісарку Габріель – ЗМІ

Середа, 10 травня 2023, 07:47

Єврокомісарку з питань інновацій Марію Габріель, як очікують, висунуть кандидатом на посаду прем'єр-міністра Болгарії від правоцентристської партії ГЕРБ.

Про це повідомили численні болгарські ЗМІ, серед яких Дневник, з посиланням на партійні джерела, пише "Європейська правда".

Партія ГЕРБ посіла перше місце на виборах в Болгарії минулого місяця, але набрала лише близько 25% голосів. Це означає, що голова партії, експрем'єр Бойко Борисов  першим отримав мандат, щоб створити коаліцію. 

Багато оглядачів очікують, що він спробує зробити це в обхід налаштованих на реформи антикорупційних партій.

У вівторок Борисов заявив, що має намір сформувати уряд і 10 травня представить лідерам політичних сил у парламенті свою пропозицію щодо прем'єр-міністра.

У Болгарії провалилися коаліційні переговори, можуть пройти шості за два роки вибори

Борисов відмовився назвати ім'я кандидата, але назвав його профіль "безперечним" "для потрібного моменту". Головною метою майбутнього прем’єра Борисов назвав: "Навести порядок у хаосі. Змусити запрацювати європейські фонди та план відновлення, запустити шенгенські процедури для єврозони, реформу правосуддя".

Відомо, що 9 травня Габріель перебувала в Софії для дискусії на тему "Освіта та інновації – взаємодія та виклики".

Габріель призначили єврокомісаркою у 2017 році. Вона замінила Крісталіну Георгієву, яка зайняла керівну посаду у Світовому банку.

Примітно, що Габріель під час депутатства у Європарламенті була доповідачкою з питання українського безвізу, який Україна врешті отримала. 

У Болгарії вже два роки триває політична криза: після п’яти виборів партії все ніяк не сформують стабільний уряд, і на горизонті проглядають уже шості вибори.

Деталі у статті: Криза на користь РФ: чому Болгарія не може сформувати уряд та які наслідки це матиме

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.