ЄС пом’якшив риторику щодо третіх країн, які допомагають РФ обходити санкції – ЗМІ

Вівторок, 16 травня 2023, 17:14

Останній проєкт нових санкцій Європейського Союзу через повномасштабну війну Росії в Україні пропонує пом’якшений механізм обмежень щодо третіх країн, які допомагають Москві імпортувати заборонені товари.

Про це, як повідомляє "Європейська правда", пише агенція Reuters, у розпорядженні якої опинився документ.

Оновлена пропозиція Єврокомісії передбачає, що перед запровадженням санкцій проти третіх країн через допомогу Росії потрібно розглянути "альтернативні заходи", як-то накладання санкцій проти конкретних осіб.

Як відомо, в межах проєкту наступного, одинадцятого пакета санкцій ЄС уперше запропонував новий механізм з третіми країнами, які вважаються причетними до обходу санкцій проти Росії, допомагаючи їй імпортувати товари подвійного призначення.

ЄС підтвердив плани щодо санкцій проти третіх держав, які допомагають РФ із товарами

За даними Reuters, під час першого обговорення цієї пропозиції серед постійних представників країн ЄС минулого тижня Німеччина застерегла від будь-яких можливих майбутніх обмежень у торгівлі з Китаєм.

Передбачається, що новий пакет санкцій містить обмеження проти іноземних компаній – восьми в Китаї, восьми в Ірані, двох в Узбекистані і по одній у Сирії, Вірменії та Об'єднаних Арабських Еміратах.

Минулого тижня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що нові санкції будуть спрямовані на боротьбу з обходом уже запроваджених торговельних обмежень і розроблені "в дуже тісній координації" з країнами G7.

За даними ЗМІ, Європейський Союз також пропонує офіційно припинити постачання російської нафти до Німеччини та Польщі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: