Євгенія Габер

старший аналітик Центру досліджень сучасної Туреччини (Карлтонський університет)
Всі публікації автора
Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити
Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?
"Байрактари" для Путіна: що означає сенсаційна заява Ердогана про переговори з РФ
Чи справді Анкара готова піти на передачу РФ своїх військових технологій, навіть попри можливість різкого погіршення відносин з усім Заходом?
Хлібне місце: яку роль обрала Туреччина у "зерновій угоді" та чому закриває очі на дії РФ
"Зернова угода" стала безумовною дипломатичною перемогою Туреччини. Але заради неї Анкара пішла на чималі поступки, найчастіше - за український рахунок. 
Турецький виклик: як Україні реагувати на нове зближення Анкари та Москви
На тлі кризи у відносинах із Заходом і цілої низки вимог до країн НАТО Анкара не втрачає можливості загравати з РФ – і це вже несе чималі ризики для України.
"Байрактари" та туристи з Росії: яку позицію зайняла Туреччина у нинішній війні
Війна в Україні може стати для Туреччини "золотим квитком" для повернення в родину НАТО. Але це вікно можливостей може закритися в будь-який момент.
Ердоган під тиском проблем: чому турецька влада стрімко втрачає популярність
Обвал національної валюти, інфляція, яка може сягати 58%, протести та падіння рейтингів влади. Все це – про виклики, які постали перед Туреччиною.
Війна на словах: як переклад може змінити результати дипломатичних переговорів
Філологічні дрібниці часто стають причинами зовсім не дріб’язкових міжнародних проблем, юридичних казусів і різночитань.
Партнери, кращі за Росію: як змінилося ставлення Туреччини до України та інших сусідів
Україна випередила РФ у рейтингу країн, які у Туреччині вважають дружніми. Росія натомість зросла у рейтингу загроз національній безпеці.
Без вільної торгівлі, але з контрактами в оборонці: про що домовився Зеленський у Стамбулі
Стамбульський візит Володимира Зеленського не анонсувався заздалегідь і для багатьох став сюрпризом. Для когось приємним, для когось – не зовсім.
Труднощі перекладу: як ЄС знову згадав про "мовне питання" і чому це важливо для України
Цілком ймовірно, що вже незабаром французька знову може стати мовою європейської дипломатії. Не першою, але і "не другою".
Поствірусна дипломатія: як сучасні технології та карантин змінюють міжнародні відносини
Коронавірус перевів в онлайн і міжнародні відносини. Як зміниться дипломатична робота і з якими викликами стикнуться дипломати після завершення епідемії?
Епідемія на тлі війни та мігрантів: як вірус став викликом владі Ердогана
Пандемія різко загострила численні проблеми, які стоять перед турецькою владою. Від того, як правляча коаліція пройде "тест на коронавірус", великою мірою залежатиме і політичне майбутнє Ердогана.
Урок від Трампа для України: які наслідки матиме турецька операція в Сирії
Дедалі глибше залучення Туреччини в сирійських справах означає і зростання залежності Анкари від Росії... При цьому доля курдів доводить остаточну дискредитацію ідеї партнерства, заснованого на принципах довіри.
Запорука євроінтеграції: чому майбутнє України в ЄС залежить від перекладачів
Кожного року тільки на письмовий переклад з бюджету ЄС витрачається понад 20 млрд євро. Ще близько чверті мільярду євро йде на забезпечення синхрону під час європейських самітів.
Зе-візит до Ердогана: чим загрожує та що може дати "неформатна" зустріч двох лідерів
Будь-які меседжі Володимира Зеленського, озвучені ним свідомо чи несвідомо, сприйматимуться в Анкарі як "слово президента", яке має бути виконано.