Софія Лінн

керівник проекту IFC "Енергоефективність у житловому секторі України"
Всі публікації автора
На пів шляху до Європи: що врятує українське ЖКГ
Проєвропейські реформи у сфері ЖКГ, прийняті в 2015-2017 роках, так і не запрацювали на повну. Тим часом сніговий ком проблем продовжує накопичуватися.
Справжня реформа: як Польща модернізувала "комуналку" і чого не вистачає Україні
Отримати у спадок "вбиту" комунальну систему – і вивести її на рівень, найкращий у Східній Європі. Чому польський досвід реформування ЖКГ вважається найпоказовішим для України?
Приклад і антиприклад для України: як Литва реформувала систему ЖКГ
Досвід комунальної реформи Литви часто наводять як приклад для України. Та чи все, що зробив Вільнюс, підходить Києву? А може, навпаки, подекуди литовський досвід може виявитися "антиприкладом"?
Між Польщею, Литвою і минулим: Україна шукає свій шлях комунальної реформи
Комунальна реформа зараз перебуває на роздоріжжі і може піти як польським, так і литовським шляхом. Втім, не виключений і третій шлях, де зміни залишаться на папері.
"Ложка дьогтю" в європейській реформі: як змінюється українське ЖКГ
Хоча реформу житлового сектора вже не зупинити, її і надалі будуть супроводжувати спроби "вбити" її європейську орієнтацію. Або зробити її бутафорією, яка приховує старі ЖЕКи.
Як "розвернути" європейські реформи: майстер-клас від українського ЖКГ
Для комунального сектора євроінтеграція – це конкуренція на ринку і право мешканців самостійно розпоряджатися своїм майном. Здавалося б, усе дуже просто. Однак усі реформи в цьому напрямку зустрічають запеклий опір.
Ринку не потрібна команда: чому в ЄС не сперечаються про опалювальний сезон
Спробуйте пошукати новини про початок опалювального сезону у Франції. Або хоча б у Польщі... Боюся, що вам буде складно похвалитися результатом – в ЄС комунальні послуги є ринком, де споживач не залежить від рішення міської влади.
Половина європейської реформи: чим ризикують українські споживачі комунальних послуг
Україна провела половину комунальної реформи - на практиці це означає, що відносини споживача і постачальника відрегульовані аж... до появи першого конфлікту. І в цьому найбільша різниця між реформами, які пройшли в Східній Європі (відразу і в повному обсязі), і нашими.
ЖКГ додали відповідальності: що гальмувало європейські реформи в галузі
Ухвалення закону "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" знімає перешкоду для реформування ЖКГ. Боротьба за європейські оселі для українців ще не виграна. Однак ми тепер на крок ближче до перемоги.
Рік проспаних надій: чому комунальному сектору не потрібна Європа
З усіх європейських моделей, які міжнародні експерти пропонували Україні, в результаті впроваджується найменш успішний варіант, коли держава зберігає за собою контроль за комунальним сектором. Чи варто Україні продовжувати реформу без реформування?
Євроремонт фундаменту: уроки реформ ЖКГ у країнах ЄС
Європейський досвід свідчить: чим краще розвинений ринок комунальних послуг, тим помітнішими є успіхи в енергозбереженні. Урок для України: замало ухвалити рамковий закон про Фонд енергоефективності. Треба змусити його працювати, створивши конкурентне середовище.
Політична воля: що відрізняє українські реформи від європейських
Україна майже так само далеко від європейської системи енергоефективності, як і три роки тому. Ігноруються навіть ті законопроекти, які важко назвати непопулярними. Українські політики забувають те, що засвоїли в ЄС – виборець ніколи не пробачить відсутність волі.
Управляємо будинком по-європейськи. Чому небезпечно копіювати лише частину досвіду ЄС
Управління будинком – нелегка праця, що вимагає кваліфікації. Підготовка відповідного фахівця в різних країнах ЄС потребує від 1,5 до 3 років. У нас же цю роботу пропонують виконувати самим мешканцям, надавши лише одну альтернативу – старі ЖЕКи.
Історичний центр міста. Чому Україна неправильно платить за його реконструкцію
Проблема реконструкції історичних будинків зовсім не унікальна – з нею стикалися більшість європейських країн. І були змушені шукати шляхи, які влаштовують і місто, і мешканців. Україна поки що закриває очі на цей досвід.
Небезпечна простота. Чому Україна ризикує загубити реформу "теплих кредитів"
Успіх реформи енергозбереження в Польщі та Угорщині пов'язаний з контролем - відшкодування частини кредиту проводилось лише у разі зниження витрат на опалення будинку. У нас же реформа може перетворитися в чергову бюджетну діру.