Геннадій Максак

координатор Української національної платформи Форуму громадянського суспільства "Східного партнерства", голова Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Всі публікації автора
Головні страхи Заходу щодо членства України в НАТО: як Київ може на них відповісти?
Пропонуємо низку контраргументів, які спростовують поточні стереотипи західних аудиторій щодо можливого вступу України до НАТО.
Перший рік воєнної дипломатії: аналіз сильних та слабких сторін зовнішньої політики України
Як дипломатія пройшла перший рік повномасштабної війни? У яких питаннях були недопрацювання, а де можна говорити про однозначний успіх?
Дипломатія за часів незалежності: успіхи та провали зовнішньої політики України
Що стало найбільшим досягненням та найбільшим провалом України у сфері зовнішньої політики за всі 30 років незалежності?
Спільні виклики та нові можливості: які перспективи співпраці України та Чехії
Україна та Чехія мають багато спільних тем для обговорення та кооперації. Обговоримо їх на новому Форумі.
Всупереч роспропаганді: як потрібно змінити відносини України та Чехії
Чим здатна допомогти така зустріч? Експерти можуть порушити ті питання, які офіційні посадовці намагаються оминати на переговорах...
Майже добре: як експерти оцінили провали та успіхи зовнішньої політики України у 2018 році
Чи є успішною зовнішня політика України? 27 експертів різних інституцій, які оцінювали 49 географічних та тематичних напрямів зовнішньої політики України, виставили оцінку – четвірку з мінусом.
Посол-провокатор: куди виведе нове протистояння Білорусі та РФ
Від кінця 2018 року у відносинах Мінська і Москви штормить. Ілюстрацією нової кризи у взаєминах стало демонстративне ігнорування заходу посольства РФ журналістами державних білоруських ЗМІ.
Нові завдання для МЗС: експертний погляд на зовнішню політику
Найуспішніші напрями української дипломатії 2018 року: формування міжнародної підтримки у протидії агресії РФ, співпраця з міжнародними організаціями, захист громадян України за кордоном.
Можливості без зобов'язань: що дає Україні участь у Східному партнерстві
Що дає Україні участь у Східному партнерстві? І взагалі, чи не вичерпав цей формат свій потенціал? Відповідь на ці питання можна знайти, проаналізувавши стан виконання 20 поставлених цілей СхП.
Гібридна дружба України й Білорусі: що показала зустріч президентів у Гомелі
Неофіційні домовленості на вищому рівні мають більше значення для розуміння стану справ, ніж публічні заяви білоруських офіційних осіб та навіть окремі недружні кроки офіційного Мінська...
Сусідство з туманним майбутнім: чи вдасться оживити Східне партнерство ЄС
Вже незабаром Східне партнерство ЄС святкуватиме 10-річний ювілей. Втім, майбутнє цього проекту досі залишається непевним. Єдності в цьому немає ані серед країн ЄС, ані серед держав-партнерів.
Навіщо Лукашенко "перетряхнув" уряд Білорусі та хто очолить український напрям у Мінську
Чи можна вірити офіційним поясненням Лукашенка про причини майже повної заміни урядового керівництва? Питання риторичне. Та можна точно говорити, що на новий білоруський уряд чекають непрості часи...
Розкол за лінією міграції: як криза кількарічної давнини з новою силою б'є по ЄС
ЄС так і не вдалося реформувати свою міграційну політику. Значною мірою – через демарш країн Вишеградської групи, які відмовляються приймати біженців на своїй території...
Рівняння на аутсайдерів: як ЄС бачить майбутнє Східного партнерства
Нова архітектура Східного партнерства не передбачає окремих майданчиків для зустрічей держав, які імплементують Угоди про асоціацію з ЄС. Штучне збереження старого формату із шістьма країнами може понизити і до того невисокий інтерес до багатосторонньої співпраці.
Виміряти "Східне партнерство": як оцінити успішність ініціативи ЄС
ЄС визначив 20 ключових пріоритетів політики "Східного партнерства", що мають бути досягнуті до 2020 року. Від проміжних оцінок виконання цих пріоритетів залежить загальна оцінка ефективності СхП. Перший перегляд цієї програми ЄС планує провести вже у грудні.