Віктор Савінок

аспірант Університету Марїі Кюрі-Склодовської в Любліні (Польща)
Всі публікації автора
Шанс перемогти "Зелених": завдяки чому партія Меркель може зберегти лідерство
ХДС здобув переконливу перемогу в Саксонії-Анхальт, що стало "бойовим хрещенням" для нового лідера партії Арміна Лашета.
Кінець доби Меркель: як головна партія Німеччини втрачає владу та вплив
Перемога Лашета у боротьбі за статус кандидата у канцлери вже виглядає не стільки тріумфом, скільки передачею штурвала корабля, що повільно йде під воду.
Тріумф радикалів: з якими ідеями німецькі ультраправі йдуть до Бундестагу
На осінніх виборах до Бундестагу 9-10% мають отримати правопопулісти з "Альтернативи для Німеччини". Партії, яка лише посилила радикальність своєї виборчої програми.
Тріумф та поразка антиукраїнців: як Рютте вчетверте виграв вибори у Нідерландах
Прем’єр Нідерландів Марк Рютте має всі шанси повторити політичний рекорд Ангели Меркель, вчетверте поспіль ставши головою уряду.
Клуб друзів Nord Stream-2: що показали дебати у Бундестазі
Дебати у Бундестазі показали, що на захист "Північного потоку-2" разом із відверто дружніми до РФ партіями AfD та "Ліві" стали й представники "великої коаліції".
Якщо не Меркель, то хто? Правляча партія шукає заміну канцлерці
Вже незабаром партія Ангели Меркель ХДС має обрати свого нового лідера. Лідера, який майже автоматично стає головним кандидатом й на посаду канцлера.
Оновлення есдеків: хто поведе на вибори другу партію Німеччини
Напередодні виборів 2021 року друга політична сила Німеччини шукає нового лідера та нове позиціювання. До чого варто бути готовою Україні?
Нові проблеми для Меркель: що заважає виходу Німеччини з карантину
Ангела Меркель отримала всі "лаври" за ефективне антикризове управління. Проте у питанні послаблення карантину уряд потрапив під потужну критику - навіть з боку соратників Меркель по партії.
Шлях до "нормальності": як Австрія стала лідером з пом'якшення карантину
14 квітня Австрія стала першою країною Європи, яка пішла на послаблення коронавірусного карантину. Труднощі лише збільшили рівень підтримки коаліції та канцлера Себастьяна Курца.
Коронний час для Меркель: чому пандемія збільшила підтримку німецького уряду
Навички Ангели Меркель у галузі кризового менеджменту призвели до різкого стрибка підтримки як канцлерки, так і її уряду. Чи вдасться коаліції зберегти напрацьовані в часи "коронакризи" рейтинги?
Другий термін для Дуди: що може завадити перемозі чинного президента Польщі
Потенційний успіх чинного президента Анджея Дуди ґрунтується не стільки на його власних кроках чи політиці партії влади, скільки на недоліках політичних кампаній опонентів.
Новий виклик для Меркель: чому партія канцлера втратила лідера та репутацію
Вибори голови регіонального уряду в Тюрингії стали справжнім політичним землетрусом для німецької політики. Першою його жертвою стала лідерка християнських демократів Крамп-Карренбауер.
Покарання за дружбу з РФ: які наслідки матимуть дострокові вибори в Австрії
Дострокові вибори мали вивести Австрію з політичної кризи, викликаної "Ібіцагейтом" - скандалом з плівками про російське фінансування Австрійської партії свободи. Як Відень вийшов із цієї кризи?
Помста друзів Путіна: як скандал із націоналістами коштував посади прем'єру Австрії
186-та спроба висловити недовіру чинному урядові за всю новітню історію Австрії виявилася нарешті вдалою. Яким чином Відень планує вийти з гострої політичної кризи?
Німецька відповідь Макрону: як наступниця Меркель бачить майбутнє ЄС
У партії німецького канцлера визначилися з баченням того, як має розвиватися інтеграція Європи. Багато позицій подібні до бачення Еммануеля Макрона, проте деякі інші суперечать і йому, і коаліційній угоді.