Віктор Савінок

старший аналітик Західного Інституту (Познань, Польща)
Всі публікації автора
Напівобійми Кремля: що Австрія запропонує ЄС після візиту Путіна
Заяви про необхідність скасування санкцій, гучний візит Владіміра Путіна до Відня… Австрія, яка вважається ледь не ключовим лобістом відновлення співпраці з РФ, із 1 липня розпочне головування в Раді ЄС.
Два обличчя Берліна: чи змінить візит президента та глави МЗС східну політику Німеччини
Протягом тижня до Києва прибули президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, який часто асоціюється з політикою умиротворення Кремля, а також голова МЗС Гайко Маас – провідник змін у німецькій політиці щодо РФ.
Про що домовлялися Путін і Меркель: деталі та наслідки переговорів у Сочі
На зустрічі з Путіним Ангела Меркель підтвердила: реалізація "Північного потоку-2" має врахувати збереження українського газового транзиту. Втім, і РФ, і Німеччина досі утримуються від визначення того, яким конкретно чином це буде гарантовано.
Друга фрау Німеччини: чого чекати від нового лідера соціал-демократів
Попри те, що в середовищі німецьких есдеків панує "тихе невдоволення" жорсткими заявами голови МЗС Хайко Мааса на адресу РФ, нова лідерка СДПН солідаризувалася з керівником зовнішньополітичного відомства.
Україна у німецькому фокусі: як мінялася позиція Берліна
Довгі роки український вектор у системі зовнішньої політики Німеччини був вкрай слабко окреслений. Попри це в умовах російської агресії Берлін взяв курс на підтримку України. Нинішній рівень українсько-німецьких зв’язків є безпрецедентно високим.
Меркель та її нова команда: яких змін чекати від німецького уряду
Новому голові "суперміністерства" доведеться знаходити спільну мову з німецьким бізнесом у питаннях санкційної політики. Враховуючи близькість підходів Петера Альтмайєра до Меркель, слід очікувати зменшення закликів до послаблення санкцій, запроваджених проти Росії.
Хто очолить німецьке МЗС: велика коаліція зіткнулася з новими проблемами
Те, що відбувається в берлінських владних кабінетах, точно не можна назвати нудним, як це здавалося ще пару років тому. Найгучнішим скандалом стала відставка лідера СДПН Мартіна Шульца. Результат виборів нового голови есдеків вкрай важливий і для України, адже за цією партією закріплено портфель голови німецького МЗС.
Нова коаліція для Меркель: чого чекати ЄС та Україні від нового німецького уряду
Згідно з коаліційною угодою, треба розраховувати на збереження позиції ФРН в питаннях санкційного режиму щодо Росії. Водночас ключовим моментом для офіційного Києва сторони великої коаліції вважають продовження реформ та подолання корупції.
Об'єднання невдах: що заважає створенню нової великої коаліції у Німеччині
Німеччина має останній шанс уникнути позачергових виборів – у Берліні стартували переговори щодо нової "великої коаліції". Однак вже зараз до процесу створення нового видання такої коаліції є ціла низка питань, від відповідей на які й залежатиме формування нового уряду.
Непередбачувана Австрія: як зміниться курс Відня за "друзів Кремля" при владі
Росія отримала новий інструмент впливу на ЄС. Партія свободи, що отримала ключові міністерства в австрійському уряді, має угоду про співпрацю з "Єдиною Росією". Прикриваючись тезою про "нейтралітет", ці міністри можуть просувати вигідний Кремлю формат донбаського врегулювання.
Знову разом: Меркель та Шульц рятують Німеччину від дострокових виборів
Особливість німецької коаліціади – необхідність ухвалювати рішення, від яких так чи інакше будуть втрати. Дострокові вибори вигідні лише ультраправим та ультралівим. Втім, нова "велика коаліція" може ще більше посилити ці ризики, викликавши ще більше зростання симпатій до сил "антиістеблішменту" та радикалізацію суспільства.
Два поганих варіанти: що чекає на Німеччину після краху коаліційних переговорів
Попри численні компроміси, коаліційні переговори у Німеччині завершилися провалом – насамперед внаслідок загравання вільних демократів із ультраправими. Єдиною альтернативою уряду меншості є перевибори, однак суттєвим чином існуючий розклад місць у Бундестазі навряд чи зміниться.
"Ямайка" чи уряд меншості: чим завершаться коаліційні переговори у Німеччині
Нинішні коаліційні переговори виявилися найскладнішими з моменту об’єднання Німеччини. Тим більше, що коаліціанти мають діаметрально протилежне бачення вирішення міграційної проблеми. У разі провалу переговорів Меркель може реалізувати опцію створення уряду меншості.
Ультраправі в уряді: що непокоїть ЄС та мало турбує австрійців
Ключова умова "свободівців" – передача ним посади міністра внутрішніх справ, що має протидіяти "ісламізації" австрійського суспільства... Одночасно президент Ван дер Беллен наголосив, що не погодиться на формування уряду, в якому Партії свободи відійде дипломатичне відомство.
31-річний канцлер та ультраправі в уряді: що змінить для України нова влада в Австрії
Головним питанням стає створення нового уряду – за участі праворадикалів. Євроскептики з Австрійської партії свободи (АПС) із 27,1%, і вони швидше за все увійдуть до нової коаліції. Формування уряду з АПС стане викликом, особливо – зважаючи на головування Австрії у Євросоюзі...