Віктор Савінок

аспірант Університету Марїі Кюрі-Склодовської в Любліні (Польща)
Всі публікації автора
Два друга Путіна в Німеччині: скандали, здатні змінити передвиборчі розклади
Скандальна заява лідера партії вільних демократів щодо Криму може вплинути на формат майбутньої німецької коаліції. Якщо досі найбільш бажаним сценарієм для партії Меркель був альянс саме з вільними демократами, то тепер зростають шанси коаліції із "зеленими".
Кінець ефекту Шульца: що тягне вниз рейтинг суперників Меркель
Ставка "есдеків" на критику Меркель за міграційну кризу й загострення відносин з Туреччиною навряд чи принесе їм вагомі політичні дивіденди. Хоча б через непослідовність - головуючи в Європарламенті, Мартін Шульц підтримав рішення голови німецького уряду.
Німецький урок для Ердогана: як далеко зайде криза у відносинах Берліна та Анкари
Чашу терпіння офіційного Берліна переповнив арешт німецького правозахисника Петера Штойднера, як вважається – з ініціативи президента Ердогана. "Вишенькою" на цьому торті стала оприлюднена Bild пропозиція Анкари обміняти Штойднера на "двох турецьких генералів", що просять у Німеччини політичного притулку.
Гамбурзький рахунок: які висновки винесла Німеччина з екстремального саміту G20
Журналістські розслідування встановили, що провідним організатором заворушень в Гамбурзі стала лівоанархістська організація "Червона флора". Ця ліворадикальна організація була оформлена як громадянська ініціатива й навіть отримувала фінансування з міського бюджету.
Друзі України та вороги атомної енергетики: чи увійдуть "Зелені" до нової німецької коаліції
Свідчення політичної ваги "Союзу 90/Зелених" – історичне рішення Бундестагу про легалізацію одностатевих шлюбів. Адже ухвалення такого рішення було ключовою вимогою партії для участі у майбутній коаліції. Формування такої коаліції – вкрай бажаний сценарій для України.
Німецька партія "русского мира": хто та навіщо підтримує "Альтернативу для Німеччини"
"Альтернатива для Німеччини" має чи не найсуттєвіший рівень симпатій серед німецьких громадян, вихідців з країн колишнього СРСР. Не останню роль в даному випадку зіграло рішення партії дозволити на окремих округах ведення діловодства й агітації російською мовою...
Європа проти санкцій: як рішення Сенату США створило "антиамериканську коаліцію" в ЄС
Саме це положення, хоча воно не є екстраординарним для санкційної практики США, викликало бурхливі протести в Європі. Вже за добу з’явилась офіційна негативна реакція з Берліна та Відня. Згодом "антиамериканська коаліція" розширилася: з критикою США виступила Франція...
Лівий марш: чи увійдуть "друзі Путіна" до майбутньої німецької коаліції
За підсумками вересневих виборів саме Die Linke отримає "золоту акцію" при створенні нової німецької коаліції. Такий сценарій може стати катастрофічним для України, адже ця партія не приховує симпатій до Путіна та товаришує з бойовиками ОРДЛО. Однак наскільки він реалістичний?
Самотність Європи. Що стоїть за гучною заявою Ангели Меркель
"Часи, коли ЄС міг цілком покладатися на когось іншого, минули", - гучну заяву Меркель вже встигли назвати "ляпасом" на адресу офіційних Вашингтона й Лондона. Така реакція канцлера контрастує з її політичним стилем. Однак чи означає вона зміну курсу Німеччини?..
Феномен Себастьяна Курца: чому Австрія зважилася на дострокові вибори
Минулорічні президентські вибори в Австрії виявилися одними з найдраматичніших в її історії. Країна зупинилася за півкроку від перемоги ультраправого кандидата, що було загрозою для всієї Європи. Чому ж тепер австрійські політики зважилися на дострокові парламентські вибори?
Повернення вільних демократів: хто отримає "золоту акцію" у Бундестазі
Переконлива перемога християнських демократів на останніх регіональних виборах суттєво збільшує шанси на нове канцлерство Ангели Меркель. Все більше шансів, що їй вдасться уникнути великої коаліції з есдеками – до Бундестагу готується повернутися ліберальна Вільна демократична партія.
Німеччина перед доленосними виборами: 4 нові тенденції
Соціал-демократи, які нещодавно стали лідерами парламентських перегонів, поступово втрачають позитивний ефект від повернення у німецьку політику Мартіна Шульца. Правляча ХДС, навпаки, зробила висновки з недавнього падіння рейтингу, змінивши керівника передвиборчої кампанії.
Феномен Шульца: депутат, здатний перемогти Ангелу Меркель
"Найнудніші політики завжди сидять у Європарламенті", жартують у Німеччині. Ситуація змінилася на початку нинішнього року, коли до німецької політики повернувся екс-президент ЄП Мартін Шульц. І не просто повернувся – він має всі шанси перемогти Ангелу Меркель...
Непозбувний Штайнмаєр. Німеччина вже знає ім'я нового президента
12 лютого Німеччина дізнається ім'я нового президента. Безумовним фаворитом є колишній голова МЗС Франк-Вальтер Штайнмаєр – про його підтримку заявили всі партії "великої коаліції", а також зелені. Він має стати антиподом нинішньому президенту Йоахіму Ґауку, який майже не займався зовнішньою політикою.
Ціна без'ядерного статусу. Скільки Німеччина заплатить за закриття АЕС
Конституційний суд ФРН поставив крапку у справі компенсацій внаслідок дострокового закриття всіх атомних станцій країни. Заради цього німецький уряд погодився витратити до 2022 року на зберігання ядерних відходів близько 23 млрд євро...