Молдова готує штрафи за георгіївські стрічки

Четвер, 5 червня 2014, 11:19

У Молдові запропонували штрафувати за носіння георгіївських стрічок.

Законопроект про накладення штрафу за носіння георгіївських стрічок внесли в парламент представники Ліберальної партії. За демонстрацію або використання георгіївських стрічок вони пропонують штрафувати фізичних осіб на суми до 2,4 тис. леїв (173 дол.), а юридичних - до 4 тис. леїв (до 290 дол.). Про це повідомляє "Комсомольська правда в Молдові".

Пояснюючи свою ініціативу, ліберали заявляють , що "використання цього символу створює напругу в суспільстві, несучи в собі певний рівень небезпеки і заклик антинаціонального характеру". Вони посилаються на події на Україні, де такі стрічки носять сепаратисти.

"Останні події на сході України яскраво свідчать про справжнє призначення цієї стрічки. Велика частина сепаратистів і прихильників федералізації України вважають, що їх символ - це Георгіївська стрічка. Тобто вона стала символом сепаратизму, беззаконня, нестабільності і сотень жертв сепаратистів. На сході Молдови також є вогнище сепаратизму, військову та політичну підтримку якому надає Росія. У цих умовах використання на території Молдови у політичних, соціальних і культурних цілях Георгіївської стрічки є загрозою для територіальної цілісності Молдови", - йдеться у преамбулі законопроекту.

Коли документ може бути розглянутий парламентом, не повідомляється.

Раніше в Молдові завели кримінальну справу у зв'язку з акціями місцевих комсомольців, які прив'язали георгіївські стрічки до огорожі посольства України. Пояснюючи мотиви порушення справи, МВС Молдови заявляло, що такі стрічки є нібито "законодавчо забороненими українською державою символами", повідомляє Lenta.Ru.

Ліберальна партія, представники якої внесли законопроект, є частиною правлячого в Молдові альянсу "За європейську інтеграцію". До їх лав належить, серед інших, президент Молодови у 2009-2010 роках Міхай Гімпу. Водночас, позиція даної партії не є визначальною для голосувань в парламенті Молдови - наразі у її представників лише 5 мандатів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Без Качинського: навіщо польська влада розпочала масштабне оновлення

Відхід з польського уряду найвпливовішого політика країни дає старт масштабній реконструкції – правляча коаліція поступово починає готуватися до наступних парламентських виборів.

Розкол через Україну: як російська агресія змінила політику Італії

З політичної сцени Італії поступово йдуть ті політики, які довгі роки вважалися провідниками інтересів РФ та особисто Путіна.

Санкції випробовують на стійкість: як олігархи Путіна оскаржують рішення ЄС

Російські олігархи шукають способи вийти з-під санкцій. Втім, шансів судово оскаржити їх насправді менше, ніж можуть запевняти консультанти.