Європейці почали купувати більше
Індекс споживчих настроїв в єврозоні в липні несподівано покращився, не зважаючи на глибоку кризу між ЄС та Росією.
Про це йдеться в дослідженні, яке публікує Reuters.
Індекс споживчих настроїв визначають кожного місяця. Згідно з останнім заміром, 18 країн єврозони показали значне зростання - від 102.1 в червні до 102.2 в липні. Раніше експерти Reuters передбачали, що індекс впаде до позначки 101.8.
Найбільше зростання виявлено в Італії, Франції, Нідерландах. Однак події довкола Україні все ж впливають на ділову активність та настрої покупців в Німеччині та Іспанії, де зафіксовано найнижчий індекс споживчих настроїв.
"Досить імовірно, що події в Україні і зростання глобальної геополітичної напруженості все більше відбиваються на впевненості у деяких країнах. Це очевидно у випадку, наприклад, з ділової впевненістю в Німеччині", - наголосив провідний економіст IHS Ховард Арчер.
Експерти зазначають, що "багатостраждальна" економіка єврозони, яку економісти зараз оцінюють в 9,6 трлн євро, намагається стати на тверду поверхню після рецесії, і запровадження санкцій проти Росії може підірвати цей фундамент.
Для запобігання небажаним економічним катастрофам Європейський центробанк почав широкі заходи, щоб втримати зростання економіки та запобігти дефляції. В фінустанові також не виключили можливості додаткової емісії.