США наддали Україні озброєння для боротьби з мінометним вогнем – Пентагон

Субота, 22 листопада 2014, 09:31

Сполучені Штати Америки здійснили постачання в Україну радарних систем, призначених для боротьби з мінометними розрахунками противника, дозволивши використання цього озброєння в зоні АТО.

Відповідну заяву оприлюднив речник Пентагону, полковник Стів Уоррен, якого цитує офіційний сайт Пентагону.

Наразі військове відомство США поставило три легких системи з протидії мінометному вогню. Це – перша партія з 20 таких систем, що мають бути надані Україні, зазначив Уоррен. Постачання інших буде здійснене протягом наступних тижнів.

"Радарна система ідентифікує гарматні постріли, що здійснюються ваша сторону, та розраховує координати, звідки противник здійснив постріл, даючи можливість для відповіді (ураження противника)", - пояснив офіційний представник Пентагону.

Стів Уоррен підкреслив, що США не накладає обмежень щодо використання американського озброєння для боротьби у зоні АТО.

"Українські збройні сили визначатимуть, як, коли і де вони використовуватимуть надані системи", - йдеться в повідомленні. "Українські військові можуть з’єднати радарні системи з системам артилерійського вогню, або ж можуть реагувати (на мінометні постріли) за допомогою наземних сил", - зазначив речник Пентагону.

Радарні системи надані Україні безкоштовно, в рамках пакету неповоротної допомоги від США обсягом $118 млн.

Раніше Європейська правда повідомляла, що президент Петро Порошенко заявляв про згоду західних партнерів на надання Україні летальної зброї. Наразі жоден партнер не підтвердив такі постачання.

Водночас, закупівля летальної зброї і досі є можливою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.