Постачання летальної зброї досі є можливим - інфографіка УКМЦ

Четвер, 6 листопада 2014, 13:50

Український кризовий медіа-центр (УКМЦ) підготував візуалізацію того, яку військову допомогу надають або можуть надати нашій державі країни Заходу.

При цьому, за даними УКМЦ, досі лишається можливість того, що Україні нададуть летальне озброєння, про постачання якого оголосив під час саміту НАТО президент Петро Порошенко.

Європейська правда публікує українську версію даної інфографіки.

Найбільшим донором – згідно з офіційно оприлюдненими заявами урядів країн-членів НАТО – є Сполучені Штати Америки.

США вже гарантували безоплатне надання Україні спорядження на суму $116 млн – бронежилети, шоломи, транспорт, тепловізори, прилади нічного бачення, спецтехніку, рації, патрульні човни, намети, радари, обмундирування, повідомив раніше американський уряд.

Водночас, за даними УКМЦ, "фахівцями проробляється" можливість постачання іншого переліку товарів, що включає протитанкову зброю, зенітні комплекси, бронетанкову техніку та військовий транспорт.

Для перегляду інфографіки натисніть на картинку

Серед країн, що можуть розпочати постачання в Україну летального озброєння, названі також Польща та Франція. Інформація щодо можливих постачань з Франції додатково деталізована. В інфографіці зазначено, що наразі "обговорюється можливість закупки ракет типу 'Екзосет".

Це протикорабельні ракети, що не є найновішою розробкою - вони перебувають на озброєнні багатьох країн, в тому числі держав НАТО, ще з 1970-х років. Водночас, ракети "Екзосет" є досить ефективними для знищення малих та середніх кораблів противника.

Як повідомляла "Європейська правда", раніше більшість держав, яких згадували як ймовірних постачальників летальної зброї для України, спростували інформацію про такі плани. Єдиним, хто не заперечив таку можливість, був французький уряд.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua