Європарламент засудив корупцію у ФІФА та закликав обрати тимчасового президента

Четвер, 11 червня 2015, 14:16

Нещодавні звинувачення в корупції проти ФІФА серйозно підірвали довіру до світового футболу і закликають до політики нульової терпимості у боротьбі з корупцією, підкресливши, що організації необхідні термінові структурні реформи.

Про це йдеться у резолюції Європарламенту, прийнятій у четвер.

"Парламент вітає відставку президента ФІФА Йозефа Блаттера, і закликає федерацію обрати голову організації, який тимчасово замінить його. ФІФА має відновити прозорий, збалансований і демократичний процес прийняття рішень, у тому числі для обрання нового президента", - йдеться у документі.

У резолюції підкреслюється, що всі посадові особи, які будуть визнані у фінансово неправомірних діях, мають бути звільнені, і будь-які рішення, пов'язані з корумпованою або злочинною діяльністю, мають бути переглянуті.

Депутати підкреслюють важливість розслідування влади Швейцарії та США щодо виборів країн-господарів чемпіонатів світу 1998, 2010, 2018 і 2022 років.

Євродепутати також схвалили заяву глави комітету з аудиту ФІФА, що результати виборів країн-господарів чемпіонату світу 2018 і 2022 років можуть визнати недійсними, якщо з'ясується, що під час голосування мала місце корупційна діяльність.

Депутати вважають, що, оскільки корупція у ФІФА "розгульна, системна і глибоко укорінена", федерація має вжити широкомасштабні реформи, включаючи перегляд статуту, структури і діючої політики.

"Федерація має поліпшити прозорість і підзвітність, зокрема у зв'язку з процесом прийняття рішень і винагород її виконавчого та старшого керівництва. Слід також встановити граничні терміни і незалежну експертизу для членів Виконавчого комітету ФІФА", - підкреслює текст документу.

Депутати закликають ФІФА ввести суворі етичні стандарти і кодекс поведінки для управлінців та виконавчого комітету, який буде знаходитися під наглядом незалежного контрольного органу.

Також євродепутати закликають держави-члени ЄС повною мірою співпрацювати з усіма поточними та майбутніми розслідуваннями щодо корупції у ФІФА. 

Як повідомлялося, у Швейцарії завели кримінальну справу у зв'язку з вибором країн-господарок чемпіонату світу з футболу 2018 і 2022 років.

Арешти пройшли за два дні до виборів президента ФІФА. Незважаючи на це, Блаттер провів вибори і виграв їх, але через кілька днів подав у відставку.

Проте Блаттер продовжує виконувати обов’язки президента ФІФА, а нові вибори відбудуться лише наприкінці року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: