Це не громадянська війна, а війна Росії проти України – євродепутат

Середа, 29 липня 2015, 18:29

Конфлікт на Донбасі - це війна Росії проти України, а не громадянське протистояння.

Про це заявив в інтерв'ю Радіо "Свобода" депутат Європейського парламенту від Чехії Яромір Штєтіна.

"В Україні точиться війна. І це – не громадянська війна, як стверджують деякі наші політики, включно з нашим президентом, це війна, яку веде одна суверенна держава проти іншої суверенної держави. Це – війна Росії проти України",  -наголосив він.

На його думку, зупинити цю війну можна буде лише, коли "Росія залишить терени України".

"Всі інші спроби є марними спробами. Ми вже мали "Мінськ-1" і "Мінськ-2", буде "Мінськ-3", а вже коли матимемо "Мінськ-15", може тоді врешті усвідомимо, що ті мінські домовленості ні до чого",  - переконаний Штєтіна.

Як вважає євродепутат, ЄС має зайняти чітку та тверду позицію.

"Потрібно, щоб Європа зайняла тверду й чітку позицію. І не тільки Європейський парламент, але насамперед Європейська комісія, тобто влада Європейського союзу і Європейська рада. Вони повинні чітко вимагати, щоб Росія закінчила окупацію",  - відзначив Штєтіна.

"Я вітаю спільні військові навчання українських та американських вояків, які відбуваються на західній Україні. Я вже довго вимагаю, щоб країни ЄС надавали зброю й боєприпаси, щоб України могла захищатися", - додав він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.