ЄС не компенсуватиме Україні втрату російського ринку з 1 січня

Четвер, 19 листопада 2015, 09:55

ЄС не компенсуватиме Україні втрату російського ринку після запровадження ЗВТ між Україною та ЄС з 1 січня 2016 року.

Про це заявив єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Йоганес Ган в інтерв'ю Європейській правді.

"Ми звичайно, були і є  проти будь-яких дій, що ускладнюють торгівлю. Але ми вже надали чимало грошей для того, щоби український бізнес підготувався до нових можливостей експорту та до нових умов ринку", - зауважив він.

"Будемо говорити відверто – ще від того часу, як ми домовилися про ЗВТ, не було секретом, що після її запровадження РФ може діяти у відповідь, подобається це нам чи ні", - наголосив Ган.

"І було вдосталь часу, щоби підготуватися до цього",  -підкреслив єврокомісар.

Раніше єврокомісар Сесілія Мальмстрьом заявляла, що у Євросоюзі очікують, що Росія утримається від застосування нових санкцій проти України, а також не зніме з України наявних преференцій.

Як відомо, 13 серпня Росія ввела контрсанкції проти України та ще чотирьох країн. Однак російське продовольче ембарго проти України почне діяти у разі застосування Києвом економічної частини Угоди про асоціацію з ЄС.

Введення Росією ембарго на імпорт української сільськогосподарської продукції і продуктів харчування призведе до зниження українського експорту на суму близько $140-205 млн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.