МЗС: ВР завалює безвізовий режим та отримання фіндопомоги від ЄС і МВФ

Четвер, 5 листопада 2015, 10:51

Не голосуючи за "безвізові" закони, українські депутати завалюють не лише безвізовий режим, але й отримання макрофінансової допомоги від ЄС та МВФ.

Про це в інтерв'ю агенції "Українські новини" заявила заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

"Макрофінансова допомога надається Україні на підставі програм. І є певні вимоги. При невиконанні цих вимог наступний транш не дається.

І ось більшість питань, які зараз активно дискутуються в парламенті - це ті ж вимоги, виконання яких необхідно для отримання макрофінансової допомоги від ЄС, а також і від Міжнародного валютного фонду. Тому наші депутати завалюють не лише безвізовий режим, але і отримання наступних траншів", - наголосила вона.

За словами Зеркаль, вона сумнівається в можливості ефективного голосування за закони, необхідні для отримання Україною безвізового режиму з ЄС, 5 листопада.

У мене взагалі існує сумнів у можливості ефективного голосування завтра. Тому що поки політична риторика переважає над питанням доцільності і здорового глузду",  -відзначила вона.

"Я дуже скептично налаштована саме тому, що вчора (3 листопада) на комітеті по боротьбі з корупцією Єгора Соболєва всі політичні сили вели себе неконструктивно. Кількість правок, які вони дали з одним і тим же питанням, свідчить тільки про одне - про небажання змінювати систему", - наголосила заступник міістра.

Як зауважила Зеркаль, більшість депутатів, які були присутніми на засіданні комітету навіть не читали текстів законопроектів.

"Вчора на комітеті депутатів, які прочитали тексти законопроектів не було і однієї десятої. Всі інші займалися  криками. А ми займалися тим, що розповідали депутатам, що те чи інше питання врегульовано в іншій статті. Доводилося показувати їм в тексті для того, щоб вони прочитали, де ж про це йде мова. А це вже друге читання", - підкреслила вона.

Нагадаємо. раніше повідомлялося, що у четвер, 5 листопада, Верховна рада має розглянути пакет законопроектів, необхідних для виконання Україною зобов'язань у рамках Плану дій щодо лібералізації візового режиму з Євросоюзом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

Заблокований шлях до ЄС: чому не вдалося зрушити інтеграцію Балкан та як це вплине на Україну

ЄС не вдалося розблокувати процес вступу західнобалканських країн, які багато років чекають на членство. Це не заблокує надання кандидатського статусу Україні, але в перспективі може стати для нас проблемою.