Польща назвала умови своєї підтримки відновлення контактів НАТО з РФ - ЗМІ

Понеділок, 4 січня 2016, 10:05

Польща могла б підтримати відновлення контактів між НАТО і Росією за умови зміцнення східного флангу Альянсу.

Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський в інтерв'ю Reuters.

Після анексії Росією Криму НАТО призупинив практичну співпрацю з Москвою. Однак після втручання РФ у Сирії деякі країни-члени, зокрема Німеччина, закликали до переговорів з Москвою.

Польща, яка завжди була затятим критиком дій Москви в Україні, готова прийняти такий розвиток подій, цитує агенція міністра. Однак вона піде на це лише за умови зміцнення східного флангу НАТО.

"Ми досі відчуваємо себе державою-членом другого сорту, бо в центральній Європі, за винятком символічної присутності, немає істотних союзних сил або військових об’єктів, що дозволяє росіянам грати на цьому", - сказав Ващиковський.

Крім цього, за його словами, зміцненню східного флангу НАТО могла б посприяти Британія.

В обмін на це Польща готова піти на поступки у питання польських мігрантів у Сполученому королівстві.

"Для нас було б дуже складно прийняти будь-яку дискримінацію.  До тих пір поки Британія не підтримала б на саміті у Варшаві наші оборонні амбіції", - сказав глава МЗС Польщі.

Як відомо, однією з вимог Британії до ЄС, за виконання яких вона готова залишитись у спільноті, є обмеження свободи пересування в Євросоюзі і зменшення допомоги мігрантам. Поляки в Британії складають одну з найбільших груп мігрантів, які походять з країн ЄС.

Ці слова міністра здійняли хвилю обурення у польських ЗМІ, в зв’язку з чим він заявив, що його слова неправильно інтерпретували.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Тиск, і не тільки з Росії: хто та чому намагається зупинити реформу СБУ

Закон про СБУ досі оповитий теоріями змов, "зрадами" та взаємовиключними стереотипами. Сконцентруємося на тих нормах, що зараз викликають найбільше критики.

Кілька днів на роздуми для Путіна: деталі домовленості президентів США та РФ

Якими були результати останньої розмови президентів США та РФ? Чи дійсно Джо Байден відкинув усі вимоги Владіміра Путіна?

Нова вимога Путіна: що стало головним на переговорах лідерів США та РФ

Створення міфів і доведення їх до рівня майже релігії є однією з визначальних особливостей Росії. Схоже, те саме відбувається й зараз стосовно України та НАТО.