Польща вимагатиме екстрадиції з США українця, який співпрацював з СС

Середа, 30 грудня 2015, 13:12

Головна комісія з розслідування злочинів проти польського народу підозрює 96-річного уродженця України Михайла Каркоца на прізвисько "Вовк" у співпраці з нацистами. 

Як повідомляє Польське радіо, комісія звернулася до департаменту юстиції США за допомогою у встановленні особи підозрюваного. 

Так, повідомляється, що слідчі мають намір порівняти підпис, який він поставив на міграційному документі наприкінці 1940-х рр., коли звернувся за дозволом на перебування в США, з підписом на документі "Українського легіону самооборони", учасники якого пізніше увійшли до складу дивізії СС "Галичина".

"Зберігся оригінальний документ з підписом", - підкреслює Богуслав Червиньский, прокурор Головної комісії з розслідування злочинів проти польського народу, яка діє під патронатом польського Інституту національної пам'яті.

На списку, який знаходиться в архіві інституту, стоять підписи Михайла Каркоца, лідера "Українського легіону самооборони", і його дружини, яка працювала в загоні медсестрою.

Відомо, що у січні 1945 року Каркоц своїм підписом підтвердив отримання 120 німецьких марок.

Слідчі пояснюють, що порівняння підписів необхідно, щоб встановити, чи не сталося підміни особистих даних, що не було рідкістю в післявоєнний період.

"Після встановлення особи ми направимо в США запит з приводу екстрадиції Каркоца", - повідомив прокурор Роберт Яницький.

Про Михайла Каркоца відомо, що він був офіцером українського загону, який співпрацював  з СС. 

Нагадаємо, цього року у Польщі розгорівся скандал через українського підлітка, який опублікував на своєму Facebook фото, де він показує середнього пальця меморіалу загиблим євреям у колишньому концтаборі Майданек.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Податковий переворот: чому масштабна реформа польської влади стала для них проблемою

Масштабна реформа, за допомогою якої польська влада хотіла домогтися істотного зростання своїх рейтингів, перетворилася для неї на чималі проблеми.

Небезпечніше за вторгнення: що чекає на Україну у протистоянні з РФ

Сподівань на Україну як "історію успіху" на Заході все менше. І все менше розуміння, чому в момент максимальної небезпеки Київ не намагається збільшити військовий бюджет.

Більш проєвропейські Нідерланди: які зміни анонсує новий уряд Рютте

Попри збереження старої коаліції, новий уряд Нідерландів обіцяє змінити свій курс щодо поглиблення європейської інтеграції та розширення ЄС.