У Польщі кажуть, що знайшли документи УПА з вказівками вбивати жінок і дітей

Фото
Середа, 27 липня 2016, 18:44

У польському Хохлові Грубешівського повіту знайдено тубус з документами УПА, в якому серед іншого є вказівки захисту українського населення перед польськими бандитами і інструкції за потреби вбивати жінок і дітей.

У вівторок документи показав люблінський відділ Інституту національної пам’яті Польщі, повідомляє видання Dziennik Wschodni.

Тубус з документами було відкопано під старим горіхом у зв’язку з будівельними роботами у березні цього року.

Особа, яка знайшла документи, передала їх поліції, а потім Інституту національної пам’яті. Звідти документи вислали до Варшави для реставрації.

 
 

"Все вказує на те, що документи належали Українській повстанській армії" - сказав прокурор люблінського відділу ІНП Даріуш Антоняк.

В тубусі було знайдено листівки, які можна було прибити до дверей будинку або направити до збройних частин. У деяких з них є інструкції, як поводитися в лісі, в чому полягає діяльність солдатів, як "захищати місцеве українське населення перед польськими бандитами".

"Частина знайдених інструкцій пояснює, на чому має базуватися нещадність проти поляків, і що, в разі необхідності, треба вбивати жінок і дітей" - зазначає видання. Крім того, серед документів знайдено вже відомий історикам фрагмент з вказівками українським чоловікам і жінкам вбивати польських чоловіків і дружин.

Слідчі ІПН повідомили, що хочуть опитати людей або їх родичів чи сусідів, чиї прізвища загадуються у документах.

Слід зазначити, що частина документів, оприлюднених польським виданням, належить до дитячої літератури.

 

Нагадаємо, Сейм Польщі проголосував за резолюцію "Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.