Заступник Юнкера йде на роботу до Світового банку, ЗМІ пишуть про конфлікт

Середа, 2 листопада 2016, 15:17

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер щойно дізнався, що його заступник Крісталіна Георгієва переходить на роботу у Світовий Банк і в той же день (28 жовтня) вона звільнилася з виконавчого органу Євросоюзу.

Про це повідомляє EurActiv із посиланням на джерела в Єврокомісії.

За даними видання, Юнкер не знав, що Георгієва шукала роботу, або, принаймні, він не був поінформований про її плани повернутися до Світового банку, де вона раніше була віце-президентом.

Минулої п'ятниці Георгієва поінформувала Юнкера про те, що з 2 січня 2017 року вона займає посаду виконавчого директора Світового банку.

У той же день Єврокомісія опублікувала прес-реліз, в якому Юнкер привітав Георгієву із переходом на нову роботу.

Навряд чи повернення Георгієвої до Світового банку можна розглядати як підвищення у порівнянні із посадою віце-президента Єврокомісії, відповідального за бюджет і людські ресурси.

Георгієва також була кандидатом на посаду генерального секретаря ООН, яку в підсумку зайняв португалець Антоніу Гутерріш.

Видання Politico з посиланням на джерело в Єврокомісії повідомляє, що, на думку Георгієвої, глава адміністрації Юнкера Мартін Зельмайр має "отруйний" вплив на комісію, і що вона досягла межі терпіння і не хоче працювати в таких умовах.

Георгієва буде працювати в Комісії, ймовірно, до 31 грудня 2016 року, залежно від розвитку поточних бюджетних переговорів з Європейським парламентом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.