Послом України в Чехії призначений Євген Перебийніс

Понеділок, 23 січня 2017, 13:45

Президент України Петро Порошенко звільнив Євгена Перебийноса з посади посла України в Латвії і призначив його послом у Чехії.

Відповідні укази опубліковані на сайті глави держави.

Перебийноса вважають одним з кращих фахівців по Чехії в українському МЗС. Він вже працював в цій країні, вільно володіє чеською мовою.

 

Перебийніс працював МЗС України з 1992 року. З червня 2013 року очолював департамент інформаційної політики дипломатичного відомства. У травні 2015 року Перебийніс був призначений послом України в Латвії.

В чесько-українських відносинах, за численними оцінками, є низка давніх проблем. Нагадаємо, у серпні минулого року Порошенко звільнив посла України в Чехії Бориса Зайчука.

Раніше стало відомо, що українське посольство в Чехії намагалося визволити з в’язниці українця, звинуваченого у співпраці з терористами. Зазначалося, що затриманий був радником Віктора Януковича.

За місяць після того, 18 березня 2016 року, Борис Зайчук написав заяву про відставку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.