Рада Європи пропонує Румунії провести експертизу скандальної постанови

Четвер, 2 лютого 2017, 18:21

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд запропонував Румунії провести антикорупційну експертизу постанови, яка спричинила масові протести у країні.

Про це йдеться в заяві на сайті Ради Європи.

"Ми уважно стежимо за розвитком ситуації в Румунії. Генеральний секретар сьогодні був у контакті з румунськими властями, нагадавши, що Рада з протидії корупції в Європі GRECO готова надати свій досвід в нинішній ситуації", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, уряд Румунії ввечері 31 січня попри масові протести ухвалив постанову, що декриміналізує низку злочинів і дозволяє багатьом корупціонерам уникнути відповідальності.

Нова постанова, зокрема, декриміналізує корупційні діяння і випадки перевищення повноважень та зловживання службовим становищем, якщо збитки не перевищують 200 тисяч леїв (47 800 доларів).

Необхідність амністії для окремих категорій злочинців в уряді раніше пояснили переповненістю в'язниць.

Єврокомісія 1 лютого виступила з жорстким попередженням до уряду Румунії через прийняту постанову і наголосила на необхідності незворотного прогресу у боротьбі з корупцією.

У середу ввечері у протестах у Румунії взяли участь до 300 тисяч людей.

2 лютого президент Румунії Клаус Йоханніс оскаржив у Конституційному суді постанову уряду і закликав Кабінет міністрів скасувати цей документ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.