Порошенко має намір підписати зміни до е-декларування, які вимагає скасувати ЄС

Понеділок, 27 березня 2017, 16:54

В Адміністрації президента України запропонували підписати зміни до закону "Про протидію корупції" з обов'язковим поданням електронних декларацій членами неурядових організацій (НУО), вилучивши з нього контрагентів і підрядників.

Про це повідомив народний депутат  Мустафа Найєм на своїй сторінці у Facebook.

"Офіс глави держави висунув компромісну, як їм здається, концепцію: підписати закон про протидію корупції з правками про обов'язкове декларування громадських організацій, виключивши з нього...контрагентів і підрядників НУО", - написав Найєм.

Президент Петро Порошенко сьогодні зустрівся в Адміністрації президента з представниками громадських організацій.

Після цієї зустрічі глава правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що Порошенко має намір підписати закон, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Ми вітаємо бажання президента щось змінити, однак зараз закон існує і, за словами президента, він його підпише", - сказав він.

Виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин додав, що президент не може накласти вето на цей закон, оскільки завдяки цим змінам військовослужбовці в зоні АТО звільняються від електронного декларування.

Разом з тим, Порошенко запропонував створити робочу групу, яка напрацює правки до нього, і відповідні пропозиції президент готовий внести до парламенту як невідкладні.

"Глава держави наголосив на важливості підписання цього закону через необхідність врахування інтересів сотень тисяч військовослужбовців, які зараз захищають Україну від російської агресії", - повідомили в АП після зустрічі.

Нагадаємо, Брюссель заявив про неприпустимість норми, за якою антикорупційні активісти та їх контрагенти мають подавати е-декларації.

Раніше з протестами щодо схваленого Києвом законодавства публічно виступили представники Великої БританіїСША та Канади.

Як повідомляла "Європейська правда", зміни до е-декларування були ухвалені ВР попри те, що вони раніше вже викликали обурення ЄС.

Одна з підстав для критики – те, що ці зміни суттєво ускладнюють роботу антикорупційних активістів, примушуючи інші організації відмовлятися від співпраці з ними.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.