Туреччина відкрила справу проти сенатора США і екс-глави ЦРУ через зв'язки з Гюленом

Субота, 15 квітня 2017, 15:54

Прокуратура Стамбула почала розслідування стосовно 17 осіб, у тому числі американських політиків, чиновників і науковців, які підозрюються в причетності до організації Фетхуллаха Гюлена.

Про це повідомило державне турецьке інформагентство Anadolu.

До числа осіб, проти яких відкрили справу, входять колишній директор ЦРУ Джон Бреннан, нью-йоркський сенатор Чак Шумер, прокурор США по Південному округу Нью-Йорка Пріт Бхарара, голова Управління з контролю за іноземними активами Девід Коен і директор близькосхідної програми центру Вільсона Генрі Баркі.

Рішення про відкриття справи було прийнято після того, як кілька турецьких адвокатів подали скаргу проти цих осіб.

Прокуратура розслідує провелення зустрічей у Стамбулі 15 і 17 липня, їхні візити до Туреччини і пожливі зв'язки з членами організації Гюлена.

Як відомо, турецька влада звинувачує Гюлена, який живе в США, в організації спроби державного перевороту в липні 2016 року. Анкара зверталася до Вашингтона із запитом про екстрадицію Гюлена, але американська сторона відмовила.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Антиреформа СБУ: як парламент пропонує змінити контррозвідку та чим це небезпечно

Під приводом війни Верховній раді пропонують посилити СБУ додатковими повноваженнями без справжнього реформування.

Чому ЄС має визнати Україну країною-кандидатом просто зараз

ЄС має запропонувати Україні не лише план відбудови, а й створення її незалежних інституцій, необхідних для того, щоб бути частиною Євросоюзу.

Чому візит Анджея Дуди до Києва став знаковим для відносин України та Польщі

Візит президента Анджея Дуди в Київ засвідчив повне відновлення довіри між Польщею та Україною. Новий рівень відносин має закріпити анонсований договір.