"Ми не приїдемо": у Норвегії сміються з Трампа за пропозицію емігрувати у США

П'ятниця, 12 січня 2018, 17:18
Версія для друку Коментарі

Норвежці критично відреагували на слова Трампа про те, що краще б у США приїжджали мігранти з Норвегії, ніж люди зі "смердючих дір, таких як Гаїті чи африканські країни".

Як пише Reuters, багато норвежців засудили у соцмережах слова Трампа як неприйнятні та расистські.

"Від імені Норвегії: дякуємо, але не треба", - написав у Twitter Торбйорн Сатре, член Норвезької консервативної партії у муніципалітеті біля Осло.

"Ми не приїдемо. Вітання з Норвегії", - наводить агентство цитату іншої жінки.

У ХІХ столітті сотні тисяч норвежців емігрували до США. У 2016 році з 5,3 мільйонів населення країни у Штати виїхали лише 502 людини – на 59 менше, ніж попереднього року, зазначає статистичне управління Норвегії. "Чи буде тепер більше?" - запитує норвезьке відомство у Twitter.

Норвегія - одна з найбагатших країн у світі за розміром ВПП на душу населення. Минулого року вона була названа найщасливішою країною на планеті.

Як повідомлялось, президент США Дональд Трамп під час наради в Білому домі назвав Гаїті та африканські країни, звідки до США прибувають мігранти, "смердючими дірами" (shithole). За словами Трампа, слід прагнути до того, щоб в США прибували люди з таких країн, як Норвегія.

Згадка Трампом Норвегії може бути пов’язана із нещодавнім візитом норвезької прем’єрки Ерни Солберг у Білий дім. Вона зустрілась з президентом США у середу. Офіс Солберг відмовився коментувати слова Трампа.

Пізніше Трамп заперечив використання образливих слів на адресу Гаїті, Сальвадору та африканських країн.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Юрій Панченко, Європейська правда

На порозі торговельної війні: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк

Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Заступниця генсека НАТО: У рішенні саміту Альянсу точно буде йтися про Україну

Роуз Геттемюллер: "У вас усі сконцентровані на обгортці, на формі! Всі питають: а чи буде у нас ПДЧ? Я взагалі не бачу для вас потреби так перейматися отриманням Плану дій щодо членства. Річні національні програми ведуть вас точно тією дорогою..."


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter